Преслав Боруков записа неуспешен дебют в Португалия, след като се появи като резерва за „Маритимо“ при загубата с 2:3 от АВШ в мач от второто ниво. Нападателят се появи от пейката в 65-ата минута на срещата, когато вече бе паднал петият гол.

АВШ поведе с гол на Нене в 16-ата минута, но с попадения на двамата нападатели – Игор Платини от дузпа в 28-ата и Жозе Бика в 39-ата минути, Маритимо обърна. В добавеното време на първата част Нене изравни с втория си гол. Вашко Лопеш вкара за 3:2 в 48-ата минута.

Боруков премина в бившия отбор на Илиан Илиев преди седмица с трансфер от „Арда“, а целта на новия му отбор е завръщане в елита. В класирането „Маритимо“ е 4-и с 31 точки, а съперникът в неделя АВШ вече е лидер с 40, пише Труд.