ПАОК се класира за 1/4-финалите на Лигата на конференциите, след като елиминира Динамо Загреб.

Гръцкият тим бе загубил с 0:2 в Хърватска и бе опрян до стената. „Тумба“ обаче бе врящ котел и даде своя дан за разгрома с 5:1 и продължаване напред. С важна роля за успеха бе и родния национал Кирил Десподов. Капитанът на трикольорите се появи като смяна, центрира от корнер за четвъртия гол, при 3:1 (б.р. – резултат водещ до продължения), а после изработи и дузпата за 5:1. След края на мача Десподов се съгласи да говори пред "Тема спорт".

"Постигнахме невероятна победа над силен съперник като Динамо Загреб. Нещата засега вървят добре. Вярвахме, че ще продължим. Никой в отбора нямаше съмнения в крайния успех. Радостно е, че вкарахме цели пет гола, а и няма да е нескромно, ако кажа, че можеше и още да отбележим. Нямаше голяма разлика. И в първия двубой имахме повече положения. Ние бяхме тези, които създаваха. Те не направиха нищо креативно. В реванша показахме силна страст от самото началото и заслужено победихме и сме на четвъртфиналите. Показахме шампионски манталитет. Такъв подходжа на отбор, който иска да спечели и първенството. Трябваше да реагираме на загубата в Загреб и несполуиките в шампионата напоследък и го направихме по най-добрия начин. Сега си пожелавам финал с ПАОК в Лигата на конференциите", заяви Десподов.

Снимка: БГНЕС