Най-добрият треньор в България за 2024 година и наставник на турския Гьозтепе Станимир Стоилов благодари за наградата, която спечели в началото на седмицата, а освен това коментира представянето и на своя клуб през този сезон в Суперлигата. Мъри говори и за Левски, като сподели, че е важно отборът да прави феновете щастливи и да печели трофеи.
„Благодаря на всички журналисти. Това е целогодишна награда. Пожелавам успех на всички български треньори и като цяло на българския футбол. Който заслужава и журналистите преценят, догодина пак да спечели награда“, започна Стоилов, цитиран от Гонг.
„Никога не съм се плашил от предизвикателства и затова приех да поема Гьозтепе, когато отборът беше в Първа лига. Видях голям потенциал в този клуб. Успяхме да свършим работата, а след това започнахме добре в като новак в Суперлигата. Направихме изключително млад отбор, дори прекалено млад. Може би поставих по-висока задача пред отбора – участието в Европа. Стартирахме добре и се стремим да я изпълним. Моя е вината, че поставих прекалено висока цел. Смятам, че целият клуб има потенциал да бъде в Европа, на базата на ръководители, футболисти, треньори и фенове. Ако не стане през тази година, през следващата Гьозтепе със сигурност ще е до края в битката за Европа, като се има предвид и жестоката конкуренция в Суперлигата“, коментира Мъри.
„През последните два месеца резултатите не са това, което всички фенове и хора в клуба искаме. Има обективни и субективни причини. Според мен най-големите проблеми дойдоха от това, че трима от основните ни играчи претърпяха операции и излизат за дълго време от игра, а четиримата ни нападателите получиха контузии и излязоха за около два месеца от строя. Това се отрази на конкуренцията и на силата на отбора. Те вече се връщат и вярвам, че в скоро време с общи усилия на футболисти, треньори и привърженици, ще намерим пак верния път и ще продължим да развиваме проекта „Гьозтепе“. Откакто съм там вече година и половина, нямаме мач, в който стадионът да не е разпродаден. Надявам се, въпреки негативната серия, да успеем да запазим привържениците на стадиона. Гьозтепе има нужда от подкрепата на своите фенове. Само заедно може клубът да излезе от тази негативна серия“.
Опитният специалист коментира и новия си контракт в Гьозтепе. „От дълго време се водеха разговори за новия договор. С ръководството имаме общи идеи за развитието на клуба и затова поднових договора си дългосрочно. Благодаря на ръководството, че ми гласува доверие“.
„Не съм в кухнята на Левски и не знам как са нещата сега. Не съм гледал и мачовете на Левски. Аз коментирам само периода, в който съм бил в клуба и съм видял какво се случва. Всички видяха какво заварихме, какво направихме и какво оставихме. Важно е Левски да прави привържениците щастливи и да печели трофеи“, каза Станимир Стоилов на въпрос как вижда нещата на „Герена“ в момента.







Ще има ли дисциплинарни наказания срещу Сарафов и Русинова?
Църковен празник, поверия и забрани на празника на 13 май
Прогноза за времето днес, 13 май: Ще се редуват слънце, дъжд и бурен вятър
Депутатите ще обсъждат създаването на временни комисии
Заради градушката: Трявна обяви неучебен ден
От дъжд - на вятър: жълт код в голяма част от страната
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
Ерика Карабелева стана европейска вицешампионка по таекуондо
UFC Fight Night 276: Арнолд Алън и Мелкизаел Коста оглавяват бойната карта в Лас Вегас
Бургас приема исторически турнир по бразилско жиу-жицу през юни
Артур Чимаев разкри защо Хамзат е бил близо до отказ преди битката със Стрикланд
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментар04:12 | 24 мар 2025 г.
18:15 | 20 мар 2025 г.
14:36 | 20 мар 2025 г.
14:34 | 20 мар 2025 г.
14:02 | 20 мар 2025 г.
13:05 | 20 мар 2025 г.
12:28 | 20 мар 2025 г.
12:09 | 20 мар 2025 г.
12:08 | 20 мар 2025 г.
12:06 | 20 мар 2025 г.
Напиши коментар