Българският национал Лукас Петков и неговият отбор Елферсберг загубиха драматично с 1:2 от елитния Хайденхайм в решаващия бараж за място в Бундеслигата. Първата среща завърши 2:2, така че синьо-червените от Хайденхайм се класират с общ резултат 4:3.
Леонардо Сциенца вкара победния гол за гостите в 5-ата и последна минута на добавеното време, след като надбяга защитник и беше изведен на чиста позиция от Паул Ванер. Всъщност Сциенца се оказа в основата на успеха, тъй като изработи и първото попадение за своите. Хайденхайм откри резултата в 9-ата минута чрез Матиас Хонзак, който получи подаване от Сциенца, овладял топката в центъра и подал перфектен пас след 20-метров дрибъл.
Домакините изравниха в 31-ата минута чрез Робин Фелхойер, завършил много добра атака с едно докосване.
Лукас Петков можеше да се превърне в изработил втори гол за своите малко преди края на първата част, но Фисник Аслани не успа да насочи топката в мрежата. Двамата бяха близо до гол и на началото на второто полувреме, а попадение на Елферсберг беше отменено в 46-ата минута заради засада на българското крило.
През цялото второ полувреме "елфите" от Заарланд доминираха, натискаха повече и търсеха опции, но вместо да стигнат до победата и до първо участие в Бундеслигата в историята, бяха наказани от бързината на Сциенца в добавеното време.
Петков, който направи много силен мач, беше заменен от Мануел Файл в добавеното време.







На 19 ноември не трябва да се изхвърля храна
Времето днес: Облаци и дъжд, но с температури до 20 градуса
Хороскоп за 19 ноември: Прилив на енергия за някои зодии
Незаконни сметища се появяват на различни места в страната
Новолуние в Скорпион на 20 ноември - чистим старото
"Учител на годината" преследвал и написал над 60 любовни писма на 11-годишна в САЩ
Политиките на Тръмп рязко облекчиха смисъла на съществуването на БРИКС
Как Тръмп използва „картела“ на Мадуро, за да оправдае войната
Първото AMG, напълно независимо от Mercedes, няма да има ДВГ
Hyundai показа конкурент на Land Cruiser
Малък китайски SUV е новото оръжие на Stellantis в Европа
Регенерираните гуми набират популярност. По-евтини, но дали са безопасни?
Грегъри Родригес поиска мач с Адесаня или Уитакър след победата на UFC 322
Белал Мохамед: Доминацията на Махачев срещу Дела Мадалена идва от неща, които не се виждат
Александър Волкановски: Камару Усман ще бъде „най-трудното предизвикателство“ за Ислам Махачев
„Файтърс – НСА“ спечели второ място на международен турнир по карате шотокан
Ендорфините ни помагат да се справим с болката и стреса
Карфиолът предпазва от рак и помага при отслабване
Балканска нефропатия – ендемично заболяване водещо до бъбречна недостатъчност
Масло от шипка и ползите му за здравето
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар