Българският старши треньор на Гьозтепе (Измир) Станимир Стоилов остава доста обран в емоциите си, въпреки отличните резултати на отбора в първите осем кръга на турската Суперлига. Гьозтепе се нареди на 3-о място преди октомврийските мачове на националните отбори само с два допуснати гола в своята врата и тези резултати ги изстреляха на върха в много европейски класации.
Стоилов обаче има много по-високи критерии. “Все още не сме загубили, но когато погледна къме сме в момента казвам, че сме далече от мястото, където искам да бъдем. Определено трябва да бъдем много по-добри".
"Не бях много доволен от стила ни на игра срещу Башакшехир, но както споменах и по-рано, трите точки са много важни за нас и съм щастлив, че ги спечелихме. Защитавахме се много добре, но определено трябва да се подобрим в нападение. Все още имаме проблеми в някои елементи от играта и през паузата ще работим приоритетно по тях. Нашите играчи в атака трябва да се подобрят“, категоричен е Стоилов, цитиран от местното издание sporx.com.
Добрата новина за него е, че новото попълнение Жуан да Силва – който би трябвало да замени продадения в РБ Лайпциг (Германия) нападател Ромуло, се отпуши и започна да бележи голове.
В първите пет кръга той нямаше попадение и нетърпеливите привърженици на отбора започнаха да негодуват. Но в 6-ия вкара във вратата на Бешикташ, а в 8-ия донесе победата над Башакшехир с 1:0. И макар преди гола да беше пропуснал и дузпа, това не развали впечатленията от може би най-силното му представяне от пристигането в Измир.
"Трябва да бъдем по-уверени, трябва да се възползваме от възможностите, които създаваме, защото имаме достатъчно такива. Друга област, в която трябва да се подобрим, е статичните положения. Все още не сме губили, но когато погледна къде се намираме в момента, виждам колко сме далече от мястото, където искам да сме", обясни българският специалист.
Иначе вчера той и тимът му влязоха във фокуса на медиите, след като статистиката ги показа като третият отбор в първенствата от топ 10 на УЕФА с най-добра защита от началото на сезона до октомври. Другите два отбора са Порто (Португалия) – с един допуснат гол и Рома (Италия) с два.
Постижението на Гьозтепе наистина е впечатляващо, а то се увеличи и след последната победа преди паузата за мачовете на националните отбори – 1:0 над Башакшехир. С тези три точки "жълто-червените" от Измир заемат 3-о място в Суперлигата с 16 точки, като пред тях са Галатасарай с 22 и Трабзонспор със 17. Гьозтепе се превърна номер 1 за турската Суперлига от началото на ерата на единната турска Лига с най-стабилна отбрана в първите осем кръга.
Медиите в Турция посочиха, че практически непробиваемата отбрана се формира от линия с трима централни бранители, като общо петима са използвани в тази зона. Малком Бокеле, бившият футболист на ЦСКА 1948 (Сф) Елитон Джордж и Алан Годой са със статут на титуляри, докато Фуркан Байър и Таха Алтъкардеш също са били включвани в ротацията от време на време. Централните защитници на отбора от Измир, благодарение на ръста си, доминират над противниците си във владението на топката във въздуха, а дисциплинираният им подход към играта вдъхва увереност и за в бъдеще.
Важна роля има и опитният полски вратар Матеуш Лис, който записа шест сухи мрежи в общо 720 минути игра. Но халф-бековете също имат своя принос. Тунизиецът Амин Шерни и Арта Куртулан са спечелили най-висок процент единоборства в защита.
Снимка: Lap.bg







Бурно море и лошо време: Танкерът край Ахтопол остава блокиран
Медицина на дълголетието: Генетика, епигенетика и как да забавим стареенето
Ръст на цените на плодове и зеленчуци - домати и краставици поскъпнаха с над 17%
Юзеир нокаутира Карим Мабрук в първия рунд на SENSHI 29, Едуард Алексанян с впечатляващ дебют при най-тежките
Вулканът Килауеа изригна с фонтан от лава с височина около 370 метра ВИДЕО
Красиви идеи за празнична украса с малък бюджет
Гръцкият имотен пазар губи инерция: чуждите инвестиции рязко спадат
Облачно, но без валежи в планините: подходящи условия за зимен туризъм
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Знамето на Световната таекуондо федерация бе предадено на България (ВИДЕО)
Fudōshin — Непоклатимият ум
Пьотр Ян отново на върха: Руснакът си върна титлата в категория петел на UFC
Джошуа Ван стана вторият най-млад шампион в историята на UFC след тежка контузия на Алешандре Пантоя
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментар13:01 | 10 окт 2025 г.
10:47 | 10 окт 2025 г.
10:46 | 10 окт 2025 г.
10:14 | 10 окт 2025 г.
09:33 | 10 окт 2025 г.
Напиши коментар