Българският национал Кирил Десподов и неговият ПАОК получиха подранил и неочакван коледен подарък от друг национал на България – Алекс Петков.
Бранителят и неговият Кифисия шокираха Олимпиакос, след като стигнаха до равенство 1:1 в Пирея в мач от 15-ия кръг на гръцкия елит. Петков изигра пълни 90 минути.
Ремито може да се определи дори като най-голямата изненада от началото на сезона, тъй като шампионът и лидер в първенството за първи път изпусна точки у дома. Олимпиакос поведе в 19-ата минута с гол от дузпа на Мехди Тареми, но само четири минути по-късно Павлос Паделидис изравни за гостите. В началото на добавеното време голмайсторът на Кифисия бе изгонен, но въпреки че останаха с човек по-малко, гостите удържаха ценната точка.
Така Олимпиакос не успя да спечели втори пореден мач в шампионата, след като в предишния кръг завърши 0:0 като гост на Арис в Солун. Червено-белите имат 36 точки и могат да бъдат изпреварени от Арис, който е с 34 и утре приема ОФИ. ПАОК е с 32 точки и предстои да изиграе трудно домакинство на Панатинайкос на „Тумба“, след като по-рано през сезона тимът, воден от Рафа Бенитес, спечели с 2:1 срещу Двуглавия орел в Атина.
Въпреки това грешката на основния конкурент за титлата дава допълнително спокойствие на ПАОК, че дори при нови изпуснати точки в дербито срещу детелините, битката за златото остава напълно отворена.
Подобно на българското първенство, след края на редовния сезон първите четири отбора в Гърция се отделят в шампионска четворка и играят по още два пъти помежду си.
Материал на "Тема спорт"







Лятната ваканция не трябва да се превръща в сезон на опасни експерименти
Витилигото засяга кожата, стигмата - самочувствието
На път с деца: Задължителен списък за аптечката
Верижна катастрофа с няколко автомобила блокира АМ "Тракия"
След седем мача без победа ЦСКА надви Черно море
Докато президентството му се проваля, Доналд Тръмп е по-опасен от всякога
Лудогорец не успя да надвие Спартак Варна
Верижна катастрофа предизвика тапа на АМ "Тракия"
Mercedes трябва да връща пари на клиент заради батерия на EV
Хибридите убиха не само дизела, но и още един бизнес за милиарди
Как да подготвим автомобила си за есенните дъждове
Механик посочи най-надеждните марки в света
Гловър Тейшейра надви „Шогун“ Руа в боксов сблъсък
Кимия Ализаде се завърна с пето място на Световното първенство
Беринчик загуби от Ноукс и записа второ поредно поражение
Дейна Уайт нападна Еди Хърн: Никога не съм виждал някой да хленчи повече
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар