Бившият ас на Левски Божидар Краев ще продължи кариерата си в първенството на Хонконг, след като днес беше представен като ново попълнение на 3-ия от миналия сезон ФК Лий Ман. Краев пристига в Хонконг от първенството на Австралия, където пристигна през лятото на 2022-а година и до момента носеше екипите на Уелингтън и Уестърн Сидни Уондърърс.
Националът на България пристига в клуба от Хонконг заради треньора Джанкарло Италиано, с когото са работили в Уест Сидни Уондърърс. Сега бившият футболист Левски, Мидтиланд и португалския Жил Висенте взима жълто-черния екип с номер 10 на новия си тим.
Краев е представен с 27 мача и 3 гола за националния отбор на България, както и 102 мача, 26 гола и 8 асистенции в първенството на Австралия. Пристигайки в Хонконг, той става третият българин в първенството на територията след бившия играч на Локомотив (Пловдив) Димитър Калканов, който дори става национал, и Димитър Макриев, който играе кратко за Саут Чайна ФК.
„Лий Ман е бързо развиващ се клуб и аз смятам, че това е перфектното място за мене, за да продълга да се предизвиквам сам себе си. Също така съм работил с треньора Джанкарло Италиано и това беше една голяма причина да избера тази оферта“, каза 29-годишният атакуващ полузащитник, който може да играе и като крило, и като нападател.
Лий Ман, който се намира в територията МонКок в Хонконг, използва два стадиона, а през 2024-а година спечели титлата на Хонконг за първи път. Тимът участва в Азитската Шампионска лига и сега се опитва отново да се класира там.
Освен Краев, другите чужденци са от Бразилия, Япония, Испания, Узбекистан и Колумбия.








Късмет и финансови възможности се разкриват пред 4 китайски зодии на 13 юли
Жулиен Риков остана непобеден на SENSHI 32
Кола потегли без шофьора и затисна малко момченце
Continental улеснява максимално маневрирането с ремарке
Не може да бъде: Ducati направи ендуро мотоциклет
Европа слага край и на евтините китайски гуми
10-те най-големи производителя на батерии в света
Ислам Махачев: Конър победи Конър. Поздравления, Макс
Резултати от UFC 329
Конър Макгрегър се контузи и загуби при дългоочакваното си завръщане в UFC
Джошуа Акингбаде покори SENSHI 32 Grand Prix след нокаут на финала
Липсата на 1 час сън всяка нощ може да доведе до качване на килограми
Белези от ухапване по кожата – как да се справим?
Грижа за детската кожа през летните месеци
Фармацевти настояват за 25% увеличение на заплащането за рецепти по НЗОК
Коментари
Напиши коментар09:09 | 12 юли 2026 г.
Напиши коментар