Българският национал Ивелин Попов спечели титла в Турция, след като неговият отбор Газиантепспор триумфира в "Спорт Тото Къп".

Това стана, след като отборът на българина победи на финала в надпреварата Ордуспор с 3:1 и на практика без особено големи проблеми се поздрави с отличието.

Попето от своя страна бе титуляр за отбора си и остана на терена до втората минута на добавеното допълнително време на мача, след което бе сменен.

И въпреки, че се представи на добро ниво, той така и не успя да вкара попадение за Газиантеп в срещата.

Отборът на Попов първи поведе в резултата след гол на Ченк Тосун в 18-ата минута на мача.

Ордуспор обаче изравни малко преди края на първото полувреме с попадение на Хакан Йозмерт и така двата тима излязоха в почивка при равенство 1:1.

През второто полувреме обаче имаше само един отбор на терена и това бе Газиантепспор.

Тимът на българския национал се представи много по-силно и логично вкара още две попадения и стигна по този начин до успеха.

В 82-ата минута Тосун реализира за 2:1, а пет минути преди това словашкият национал Марек Сапара оформи крайното 3:1 за Газиантеп.