Още обаче няма анонс в официалния сайт на лисабонския клуб, но ако информацията e достовена се очаква такъв да бъде пуснат до края на деня.
Причината за раздялата според изданието е неявяване на работа.
Божинов предпочиташе да се готви в България през лятото, вместо да тренира със Спортинг, като не веднъж и два пъти се оправдаваше, че не е бил търсен от португалския клуб.
Преди няколко дни стана ясно, че може да има дисциплинарно уволнение за българина, след като той остана в България заради операцията на своя биологичен баща, който бе опериран от тумор. Божинов обаче е бил до своя родител без да има позволението на своя клуб.
"Баща ми има рак. В тази ситуация за мен беше невъзможно да пътувам до Португалия. Трябваше да бъда с него. Всичко това беше обяснено на Спортинг от моя мениджър и моя адвокат. Ние изпратихме имейл на клуба. Въпреки това от Спортинг не ми се обадиха, за да ми съобщят кога трябва да се явя", сподели Божинов пред "Рекорд".
Божинов премина в португалския клуб преди две години, но така и не успя да се наложи в тима и набързо бе отпратен под наем в отборите на Лече, Верона и Виченца. В нито един от трите отбора обаче той не блесна и в крайна сметка от доста време не е играл. Заради това загуби и мястото си в националния тим.








В "България сутрин" на 17 юли от 09:30 часа: Какви мантинели са необходими за родните пътища?
Времето: До 41 градуса в България в края на юли, преди това ще има бури и валежи
Показаха златната монета с лика на Тръмп
Денков за "Коалицията на желаещите": Виждаме политическа шизофрения
Иван Савов настоява за "Петрохан": Има убийство на шестима души
Новата цел на крадците оставя щети по колата за хиляди евро
Какви са плановете на XPeng за България?
Как така Honda Jazz струва само 11 500 евро в Япония?
Феноменът на Акерман, който плаши хиляди шофьори
Еди Хърн: Анди Руис може да победи всеки от настоящите шампиони
Четирима български борци излизат на тепиха във втория ден на рейтинговия турнир в Унгария
Официално: Райън Гарсия срещу Конър Бен на 12 септември в Лас Вегас
Конър Макгрегър: Няма да се откажа, ще се върна
НЗОК реши да заплаща корсетите за сколиоза от 1 януари 2027 г.
GLP-1 медикаменти и зачатие – защо отслабването може да промени шансовете за бременност?
Парламентът обсъжда промени в бюджета за здраве
Какво се случва с организма след като си направим татуировка?
Коментари
Напиши коментар22:07 | 7 сеп 2013 г.
21:32 | 7 сеп 2013 г.
21:01 | 7 сеп 2013 г.
20:17 | 7 сеп 2013 г.
18:46 | 7 сеп 2013 г.
18:00 | 7 сеп 2013 г.
17:11 | 7 сеп 2013 г.
16:56 | 7 сеп 2013 г.
16:48 | 7 сеп 2013 г.
16:03 | 7 сеп 2013 г.
Напиши коментар