Един от фаворитите за трофея в Лига Европа Арсенал отпадна още в осминафиналите на надпреварата, след като бе отстранен от Спортинг Лисабон след изпълнение на дузпи. Първият мач в Португалия завърши при равенство 2:2, а реваншът в Лондон също не излъчи победител - 1:1. При изпълнението на дузпи Габриел Мартинели направи пропуск за "артилеристите", докато "лъвовете" бяха точни пет пъти за крайното 5:3.

Виляреал отпадна в осминафиналите на Лигата на конференциите, след като загуби от Андерлехт с 0:1 у дома. Белгийците продължават напред с общ резултат 2:1, благодарение на гола на Ислам Слимани в 73-та минута.

Италианският Лацио отпадна от турнира след нова загуба от АЗ Алкмаар. Нидерландците спечелиха с 2:1 у дома и печелят сблъсъка с общ резултат 4:2. Един от претендентите за трофея Уест Хям записа втора победа над АЕК Ларнака.

В Лондон "чуковете" спечелиха с 4:0 и печелят в общия резултат 6:0. Швейцарският Базел също се класира за четвъртфиналите след победа с дузпи над Слован Братислава в столицата на Словакия. Двата тима направиха второ поредно равенство 2:2, а при дузпите домакините направиха две грешки срещу нито една за съперника.

Резултати от мачовете реванши в осминафиналната фаза на два европейски клубни турнира по футбол:

Лига Европа:

Бетис - Манчестър Юнайтед  0:1, общ резултат 1:5
Фейенорд – Шахтьор Донецк  7:1 и 1:1 в първия мач
Фенербахче – Севиля  1:0 и 0:2 в първата среща
Фрайбург – Ювентус  0:2, общо от двете срещи 0:3
Арсенал – Спортинг Лисабон  1:1 и след 2:2 срещата се реши след продължения и дузпи, а при тях - 3:5
Реал Сосиедад – Рома    0:0 продължават италианците след 0:2 миналата седмица
Роял Юнион – Унион Берлин  3:0  и 3:3 в първия мач
Ференцварош – Леверкузен  0:2 и общо 0:4

Лига на конференциите:

Сиваспор – Фиорентина  1:4 общ резултат 1:5
Слован Братислава – Базел  2:2, 2:2 в първия мач и  след продължения и дузпи (1:4) се класира Базел
Юргорден – Лех Познан  0:3 крайно 0:5
АЗ Алкмаар – Лацио  2:1 общо 4:2 (2:1)
Виляреал – Андерлехт     0:1 продължават белгийците след 1:1 миналата седмица
Ница – Шериф Тираспол  3:1, класира се Ница след 1:0 в първия мач
Уест Хем – АЕК Ларнака  4:0 и общо 6:0

Заб: Жребият за четвъртфиналите и полуфиналите в трите турнира е днес, петък. От 13.00 ч. - за Шампионска лига, от 14.00 - за Лига Европа и от 15.00 за Лига на конференциите.