
Защитникът на Базел Иван Иванов получи червен картон при загубата с на неговия тим от Шалке с 0:2. Българският национал бе изгонен още в 31-ата минута на мача в Гелзенкирхен и така помогна на немците да спечелят и да се класират на осминафиналите.
Иванов събори откъсващия се зад защитата Салай, който влезе в игра малко преди това. Реферът Паоло Талиавенто веднага показа червен картон на българина. След почивката Шалке реши мача с два гола. Първо Фарфан центрира към далечната греда, където Юлиан Дракслер засече топката в мрежата за 1:0.
6 минути след първия гол при един фаул, швейцарците опитаха изкуствена засада, но четирима играчи на Шалке се озоваха сами, а съдията не вдигна засада. Матип спря и вкара от 7-8 метра за крайното 2:0.
Червеният картон на Иванов помогна за поставянето на нов рекорд от изгонени играчи в рамките на един кръг от Шампионската лига. След петте червени картона вчера, днес имаше още четирима изгонени. Освен Иванов, червения цвят видяха още капитана на Милан Рикардо Монтоливо, капитана на Арсенал Микел Артета и Дмитри Пайе от Олимпик Марсилия.
Вчера Андерлехт зададе тона, като стана първия тим с три червени картона в един мач. Белгийците загубиха 1:3 от Олимпиакос, след като бяха изгонени Куяте, Н'Сакала и вратаря Прото, който спаси две от трите отсъдени срещу Андерлехт дузпи.
Другите два червени картона бяха за ЦСКА Москва. Алан Дзагоев и Понтус Вернблоом ги получиха.
Коментари
Напиши коментар01:18 | 12 дек 2013 г.
01:09 | 12 дек 2013 г.
01:01 | 12 дек 2013 г.
01:00 | 12 дек 2013 г.
00:56 | 12 дек 2013 г.
00:37 | 12 дек 2013 г.
00:10 | 12 дек 2013 г.
Напиши коментар