Нито един отбор не е печелил КЕШ два пъти поред след създаването на Шампионската лига през 1992 г. Този сезон обаче носителят на трофея Байерн дълго време бе смятан за абсолютен фаворит да защити титлата си от миналия сезон.
Гигантът от Бундеслигата се представи блестящо в груповата фаза, като смачка с 3:1 Манчестър Сити като гост. Но баварците не са чак толкова убедителни във фазата на прякото отстраняване.
Байерн не впечатли в миналия кръг срещу Арсенал, а Манчестър Юн, който прави най-слабия си сезон през последния четвърт век, създаде още повече проблеми на европейския клубен шампион.
Играчите на Гуардиола измъкнаха равенство 1:1 на "Олд Трафорд", а на реванша не се представиха кой знае колко по-добре, макар че в крайна сметка се класираха след успех с 3:1.
"Първите десетина минути след почивката бяха истинска катастрофа за нас, не можем да си позволим да играем по такъв начин в Шампионската лига", отсече след двубой Ариен Робен.
Баварците демонстрираха желязна психика и Манджукич изравни веднага след попадението на Евра за Юнайтед, преди Мюлер и Робен да вкарат нови два гола, но истината е, че мюнхенци вече не изглеждат непобедими.
Напротив, срещу Юнайтед Байерн сякаш страдаше от липса на идеи. Треньорите на останалите три отбора, които се класираха за полуфиналите, вероятно се забелязали, че ултразащитната игра на манчестърци затрудни максимално тима на Гуардиола.
Атлетико М вече показа срещу Барса, че е в състояние да създаде сериозни проблеми на всеки съперник. Отборът от "Висенте Калдерон" се представя впечатляващо от началото на турнира, като демонстрира невероятна дисциплина, борбеност и смъртоносни контри. Никой вече няма право да твърди, че Дюшекчиите са аутсайдери.
Във вторник пък се видя, че Реал (Мадрид) и Челси също далеч не са перфектни. Кралският клуб всъщност извади късмет да оцелее на реванша в Дортмунд, докато играчите на Моуриньо опряха до късния гол на резервата Демба Ба, за да изхвърлят ПСЖ.
Байерн вероятно си остава претендентът с най-големи шансове за краен успех, но разликата между баварците и конкурентите им изглежда по-малка отвсякога. Всеки от четирите тима изглежда способен да вдигне купата на финала в Лисабон.
Стефан Коертс, Goal.com







Корнелия Нинова: Протести до оставка на това вредно правителство
Денков: ПП не яхва протеста, хората искат избори и нови управляващи
САЩ искат да проверяват социалните мрежи на туристите 5 години назад
4 зодии навлизат в силен нов период след 10 декември
Хиляди пред НС: Искаме нашето мнение да има значение ВИДЕО
Задържаха 27-годишен с амфети и марихуана
Мъж паркира Ferrari на балкона си, за да разбере, че Виена не е Дубай
С кого ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Клариса Шийлдс се завръща за реванш с Франшон Круз-Дезурн на 22 февруари
Каролайн Дюбоа подписа с MVP и се завръща на ринга на 19 декември
UFC on ESPN 73 подсилва бойната карта с Кинг Грийн срещу Ланс Гибсън-младши
Кубрат Пулев: Мурат Гасиев е голям шампион, но в петък ще покажа, че аз съм по-добър
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Коментари
Напиши коментар10:15 | 10 апр 2014 г.
10:13 | 10 апр 2014 г.
10:07 | 10 апр 2014 г.
09:51 | 10 апр 2014 г.
Напиши коментар