Треньорът на Борусия Дортмунд Юрген Клоп отново предизвика усмивки с коментарите си, този път преди утрешния 1/8-финален сблъсък с Ювентус в Шампионската лига.
Германският вицешампион загуби първата среща с 1:2 на италианска земя и ще трябва да победи "бианконерите", ако иска да продължи на четвъртфиналите в надпреварата.
"Наясно сме какво трябва да направим и как можем да оползотворяваме положенията, които създаваме, макар да записахме две поредни нулеви равенства в първенството. В крайна сметка се нуждаем от победа с 1:0, а не с 9:0 срещу Юве. Напълно възможно е да я постигнем", започна Юрген.
"Ние сме изправени пред едно от най-големите предизвикателства във футбола - да играеш срещу италиански отбор, на който му стига и равенство, за да продължи напред."
"Юве е изключително опитен отбор, много умен и добър във футболен аспект. Но този отбор не е непобедим. Ако играем изключителен футбол, на Юве няма да му бъде забавно. Обичам футбола поради много причини и една от тях са големите моменти. Утре можем да създадем такъв."
Клопо се пошегува със спортния директор на Борусия Михаел Цорк и координатора на младежките състави в Дортмунд Ларс Рикен. Двамата бяха сред героите от финала срещу Юве през 1997 година, като Рикен дори довърши "бианконерите" с незабравимия си гол от дистанция.
"Казах на моите момчета, че когато си спечелил Шампионската лига, няма нужда да работиш до края на живота си. Ето, вижте Михаел Цорк и Ларс Рикен."
"Всички са готови за мача и нямат търпение. Ако искаш да елиминираш отбор като Юве, трябва да изиграеш поне един силен мач. А в Торино ние не успяхме да изиграем такъв", завърши Клоп.








Димитров: Има нелогични разходи за милиарди, дефицитът ще удари джоба на всеки
Румен Христов: Ако се наложи, ще подкрепим ПБ за нов ВСС
"Левски" представи Алекс Сентейес
Защо аншоата се превръща в глобален проблем
16-годишен се самоуби от вина, след като уби най-добрия си приятел без да иска
Откриха нов вид отровен паяк в Португалия: Опасен ли е за хората?
Катедралата в Кьолн събира от днес входна такса от 12 евро
Lamborghini представи най-мощния SUV в историята си
Toyota влиза в бизнеса с летящи коли
Audi A4 получава нова платформа и физически бутони
Какво представляват аеродинамичните завеси в автомобила
Кличко: Чакам с нетърпение да се върна за европейското
Оливър Лангуа-Рос срещу Майлс Симсон: само един продължава напред
IBF нареди: Франк Санчес и Мозес Итаума ще спорят за световната титла
Даниеле Валенте: Победа на SENSHI 32 ще докаже истинската ми стойност
Министерският съвет одобри бюджета на НЗОК за 2026 г. и прие отчетите на Kасата за 2025 г.
Стартира спешна дарителска кампания за новородените в болница „Шейново“
Министерството на здравеопазването отпуска 240 нови стипендии за специализация в дефицитни медицински направления
ВМА въведе AI навигация в урологията
Коментари
Напиши коментар13:26 | 18 мар 2015 г.
08:12 | 18 мар 2015 г.
01:22 | 18 мар 2015 г.
22:44 | 17 мар 2015 г.
22:35 | 17 мар 2015 г.
22:10 | 17 мар 2015 г.
22:05 | 17 мар 2015 г.
21:48 | 17 мар 2015 г.
20:56 | 17 мар 2015 г.
20:53 | 17 мар 2015 г.
Напиши коментар