Манчестър Сити се класира за първи път в историята си на 1/2-финал в Шампионска лига, след като на реванша победи с 1:0 ПСЖ и с общ резултат 3:2 продължи напред в турнира.

Единствения гол на "Етихад" вкара Кевин Де Бройне в 76-ата минута, но големият герой за "гражданите" се казва Джо Харт, който тотално отчая Златан Ибрахимович и компания, спасявайки всички възможно.

През първото полувреме Серхио Агуеро изпусна дузпа, а след почивката попадения на Единсон Кавани и Ибра бяха правилно отменено заради засади. Като цяло "битката на шейховете" не предложи спектакъла от първата среща и тактическото надлъгване взе превес.

Един от лидерите на "гражданите" Яя Туре остана на пейката, тъй като не беше готов на 100% за игра. Същото бе положението с халфа на "принцовете" Хавиер Пасторе, докато Марко Верати изобщо не попада в групата на Лоран Блан. Спецът  пък изненадващо заложи на петима защитници.

Двубоят започна на високо темпо, като в началните минути Сити беше доста по-настъпателен, което накара Блан да промени схемата и Ван дер Вийл се изтегли по-напред и отборът му заигра с четирима в отбрана.

Следващите минути "битката на шейховете" предложи сериозно надлъгване и първият интересен момент в мача дойде след малко повече от четвърт час игра. Тогава Златан Ибрахимович изпълни фаул от 31 м, насочи топката точно под горната греда и Джо Харт със сетни сили изби.

В 22-ата минута англичаните създадоха първото си опасно положение в мача. Кевин Де Бройне изведе Серхио Агуеро отляво в наказателното поле, но ударът му мина покрай целта. Секунди след това аржентинският национал стреля мощно, но този път Кевин Трап отрази.

След почти половин час игра Кун беше изведен през сърцето на защитата на ПСЖ и вратарят го спъна. Главният съдия Карлос Веласко Карбайо от Испания мигновено отсъди дузпата. Зад топката застана потърпевшият, но шутът му мина покрай дясната греда и излезе в аут.

5 минути преди края на полувремето Хесус Навас получи пас пред пеналта и стреля, но сантиметри го разделиха от гола. 3 минути след подновяването на играта Ибра изпълни нов мощен фаул, но Харт  отново се намеси решаващо.

В 54-ата минута гол на французите беше отменен заради засада. Ибрахимович и Максуел разиграха отлично отляво, след което крайният бранител пусна пас успоредно на голлинията, откъдето Кавани вкара. Попадението обаче не беше зачетено, тъй като Максуел е бил зад последния играч на Сити в отбрана.

В следващите минути ПСЖ натисна и в 65-ата Лукас Моура центрира от корнер, Тиаго Силва засече с глава, но Харт изби с една ръка пред невярващия поглед на бразилеца. Така се стигна до 76-ата минута, когато Кевин Де Бройне вкара страхотен гол и реши изхода на сблъсъка. След продължителна атака на Сити, белгийската звезда получи топката пред наказателното поле и със страхотен удар точно в долния ляв ъгъл на вратата матира Трап за 1:0.

В 80-ата минута Кавани можеше да върне надеждите на гостите, след като беше изведен сам срещу Харт, но за пореден път стражът на "гражданите" показа огромна класа и отрази. До края не падна нов гол и Сити заслужено продължава напред.

Манчестър Сити – ПСЖ 1:0

Голмайстор: Де Бройне (76)

Сити: Харт, Саня, Отаменди, Мангала, Клиши, Фернандо, Фернандиньо, Навас, Де Бройне (84-Яя Туре), Силва (87-Делф), Агуеро (92-Ихаеначо)
Мениджър: Мануел Пелегрини

ПСЖ: Трап, Орие (61-Пасторе), Силва, Маркиньос, Ван дер Вийл, Мота (44-Моура), Рабио, Максуел, Ди Мария, Кавани, Ибрахимович
Треньор: Лоран Блан

Манчестър, ст.: "Етихад"
Съдия: Карлос Веласко Карбайо, Испания
Жълти картони: Фернандиньо (Сити); Трап, Пасторе, Ван дер Вийл (ПСЖ)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/JxYZBJosNL4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>