Защитникът на Барселона Хавиер Масчерано призна, че е направил дузпа в историческия 1/8-финален реванш от Шампионска лига срещу ПСЖ.

Каталунците постигнаха един от най-великите обрати в историята на турнира и след 0:4 в първия мач, спечелиха реванша на "Камп Ноу" с 6:1, въпреки че до 88-ата минута преднината им беше 3:1.

Но всичко можеше да приключи за тях в 85-ата минута, когато Масчерано спъна Анхел Ди Мария в наказателното поле. Германският съдия Дениз Айтекин, който даде и две спорни дузпи за Барса, обаче си затвори очите.

"Наруших правилата срещу Ди Мария, беше очевидно. Не мисля обаче, че това е основната причина да победим. Изживях една от най-великите си вечери като футболист", заяви Масчерано.