Реал Мадрид и Атлетико Мадрид се изправят един срещу друг в спор за място на финала в Шампионска лига, отреди жребият, който беше теглен преди минути в централата на УЕФА в Нион.
Сблъсъкът е повторение от финалите през 2014 и 2016 г., когато "белият балет" се наложи съответно след продължения и дузпи. Другата двойка противопоставя френската изненада Монако и италианският доминатор Ювентус.
Първите мачове ще се играят на 2 и 3 май, а реваншите са седмица по-късно. Големият финал е насрочен за 3 юни в Кардиф и символичен домакин в него ще бъде победителят от "монегаските" и "бианконерите".
Повече за Реал – Атлетико
През 2015 г. двата отбора отново се срещнаха в най-силния клубен турнир. Сблъсъкът беше от 1/4-финалите и първата среща на "Висенте Калдерон" завърши 0:0. В реванша Арда Туран беше изгонен за втори жълт картон в 76-ата минута, а в 88-ата Хавиер Ернандес-Чичарито прати Реал напред, където обаче мадридчани бяха детронирани от Ювентус. За сегашния 1/2-финален сблъсък Зинедин Зидан и Диего Симеоне нямат наказани футболисти.
Повече за Монако – Ювентус
Двата отбора за втори път в историята ще се изправят в тази фаза на Шампионска лига. Първият е от сезон 1997/98, когато Юве печели първия мач в Торино с 4:1 и губи реванша с 2:3. На финала обаче "бианконерите" падат с 0:1 от Реал. През 2015 г. Юве и Монако се срещнаха в 1/4-финалите на турнира. Италианците спечелиха първия мач у дома с 1:0 с гол на Артуто Видал от дузпа, а реваншът в Кралството завърши без голове. Тогава за Монако игра Димитър Бербатов, който обаче не успя да помогне на отбора си. Сега за първия мач "черно-белите" ще са без наказания Сами Кедира.







Пребилият дете в Новачене редовно се дрогирал, бутнал момченцето в трап (ВИДЕО)
Шишков: До края на 2026 г. завършваме обходния път на Кресна
Медведев предупреди Япония за Курилските острови: Ще останат руска територия
Теодора Георгиева поиска да се върне като съдия в Административния съд
ГЕРБ за "Евровизия": Честито, Бургас, София не отговаря на техническите параметри за домакинство
Десет депутати с “неизвинени отсъствия” от пленарни заседания
Странно возило беше открито в Дунав
Почина eмблематичен шеф на Toyota
Пожар превърна паркинг на летище в ад
Футболист влиза в затвора, след като се похвали с над 300 км/ч на пътя
ELITE FIGHTING ARENA се завръща с второ издание
Антонио Дамянов открива българското участие на Европейското първенство
Хабиб разкри най-трудната битка в кариерата си
Сам Джоунс напусна отбора на Даниел Дюбоа
Безплатни консултации за профилактика на рака на гърдата в София
Транзиторна глобална амнезия – внезапната загуба на памет, която отминава за часове
АПАЗ: Закриването на Съвета по цени крие риск от забавен достъп до нови терапии
Ползите от лененото семе за организма
Коментари
Напиши коментар13:23 | 21 апр 2017 г.
13:23 | 21 апр 2017 г.
13:22 | 21 апр 2017 г.
13:22 | 21 апр 2017 г.
13:21 | 21 апр 2017 г.
13:21 | 21 апр 2017 г.
13:21 | 21 апр 2017 г.
13:20 | 21 апр 2017 г.
13:20 | 21 апр 2017 г.
Напиши коментар