Манчестър Юнайтед обърна с 2:1 ЦСКА Москва на "Олд Трафорд" и така спечели първото място в Група "А" на Шампионската лига.
Московчани дръпнаха в резултата след леко дискусионен гол на Дзагоев в добавеното време на първото полувреме. След почивката обаче "червените дяволи" се развихриха и с попадения на Лукаку и Рашфорд обърнаха резултата, взеха победата и първото място в групата.
ЦСКА отпада от турнира и ще продължи напролет в Лига Европа, след акто Базел удари Бенфика в Лисабон и си гарантира втората позиция. Срещата за гостите пропусна Георги Миланов, който лекува контузия.
Манчестър Юнайтед започна атакуващо мача и още в началото натисна здраво гостите, които се затвориха пред наказателното си поле.
Англичаните можеха да вкарат още в петата минута, когато Лукаку пусна пас към Рашфорд, който се откъсна на чиста позиция, но прати топката в гредата.
Юнайтед продължи да натиска и създаде ново положение, но удар на Шоу не успя да намери мрежата на московчани. Това бяха силните минути на домакините, но те така и не успяха да вкарат.
В 20-ата минута Валенсия центрира към Шоу, който стреля от въздуха, но Акинфеев спаси. Последва и пропуск на Рашфорд. Домакините продължиха да мачкат и да правят каквото си пожелаят на терена, но така и не успяваха да вкарат.
Към края на полувремето с пропуск се отчете и Рашфорд, който не успя да се възползва от пас на Погба. Така се стигна до добавеното време на първото полувреме, когато ЦСКА вкара с първото си положение.
Тогава Фернандес проби отдясно и намери Чалов, който стреля, но топката рикошира в гърба на Дзагоев и влетя в мрежата на домакините за 0:1. Трябва да се отбележи обаче, че Дзагоев бе в положение на засада, но Дейли Блинд се оказа в този момент зад аутлинията и така попадението правилно бе зачетено.
Юнайтед тотално разпиля гостите в началото на второто полувреме, когато Акинфеев последователно спаси удари на Рашфорд и Смолинг.
"Червените дяволи" бяха освирепели и наложиха тотална преса, което даде резултат в 65-ата минута. Тогава Погба центрира към Лукаку, който се пребори с Васин и опъна мрежата за 1:1.
Юнайтед бе във вихъра си и още със следващата си атака успя да направи пълен обрат. Мата центрира, при което се получи щастлив рикошет, след който топката попадна в Рашфорд и той направи 2:1. Последваха спокойни минути, в които домакините правилно задържаха топката и не даваха шансове на гостите си.
Така Юнайтед спечели мача, взе първото място в групата и продължава напред в турнира. ЦСКА Москва отпада от Шампионската лига, но ще продължи евроучастието си в Лига Европа.
Манчестър Юнайтед - ЦСКА Москва 2:1
Манчестър Юнайтед: Ромеро, Шоу, Линдельоф, Смолинг, Валенсия, Ерера, Блинд, Мата, Погба, Рашфорд, Лукаку
ЦСКА: Акинфеев, Марио Фернандес, Игнашевич, Васин, В. Березутцкий, Набабкин, Кучаев, Головин, Дзагоев, Чалов, Витиньо







Въздухът в София е в норма след пожара в Сърбия
4 зодии ги очаква голям късмет в любовта до края на август
Шофьор на камион е убил 52-годишния пешеходец на АМ "Хемус"?
Демерджиев за Иран: Взели сме изпреварващи мерки за много по-високо ниво на заплаха
МОН предлага единен инструментариум за проследяване на детското развитие
Руски ветроход отплава към Северна Корея за необичайна "мисия на добра воля"
Демерджиев за иранската заплаха към "Безмер": Взети са всички възможни мерки
Пробив за МРЗ: Синдикати и работодатели се разбраха за показателите
Радикална промяна за новия Hyundai Tucson – той е квадратен
Китайски гиганти пренасят спора си в Европа
Близо милион автомобила са изтеглени по странна причина
Brabus махна покрива на най-дивото си творение с V12
Крис Сайборг промени позицията си: PFL Tampa може и да не е последната ѝ ММА битка
На този ден: Майк Тайсън се завръща след четири години – и са му нужни само 89 секунди
Мартин Шишеков продължава битката за бронза на Световното в Братислава
„Некоронованият шампион“ на ONE поема към UFC
Съвременни методи в интервенционалната медицина ще бъдат представени в Русе
Военен лекар застава на поста заместник-министър на здравеопазването
„Александровска“ е първият център на Балканите с европейски сертификат за тераностика
Ниацинамидът нормализира отделянето на себум от кожата
Коментари
Напиши коментар11:42 | 6 дек 2017 г.
09:23 | 6 дек 2017 г.
00:35 | 6 дек 2017 г.
00:26 | 6 дек 2017 г.
00:21 | 6 дек 2017 г.
00:19 | 6 дек 2017 г.
00:01 | 6 дек 2017 г.
23:59 | 5 дек 2017 г.
23:48 | 5 дек 2017 г.
23:45 | 5 дек 2017 г.
Напиши коментар