Акциите на AFC Ajax NV се сринаха, след като холандският футболен отбор пропусна да се класира на първия си финал от Шампионската лига от 1996 г. насам след агонизиращо поражение с последния удар на британския Тотнъм (Tottenham Hotspur).

Бразилецът Лукас Моура завърши сензационния си хеттрик в деветдесет и шестата минута на мача в Амстердам, за да изтрие два гола пасив на Аякс за първото полувреме и да изпрати отбора от английската Висша лига до финала, като вкара повече голове на чужд терен, а като отборите завършиха с общ равен резултат 3-3.

Акциите на AFC Ajax NV се сринаха с 21% в началото на търговията в Амстердам, като изтриха ралито от около същия процент, което последва победата на отбора с 1: 0 в Лондон през миналата седмица.

Колко точно струва снощното поражение на амстердамци в милиони евро, четете в bloombergtv.bg.