Отборът на Динамо Загреб се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като победи норвежкия Бодьо/Глимт с 4:1 у дома в реванша от плейофите на турнира. Хърватският тим бе загубил първата среща с 0:1, а ответния мач успя да поведе с 2:0 още преди почивката, но гол на Алберт Гронбак в 70-та минута прати мача в продължения. По всичко изглеждаше, че ще се стигне до дузпи, но в последните три минути домакините стигнаха до нови две попадения, дело на Йосип Дърмич и Петър Бокай за крайното 4:1.

За първи път от 12 години насам в групите на Шампионската лига ще играе тимът на Рейнджърс. Шотландският гранд стигна до трудна, но ценна победа с 1:0 при гостуването си на ПСВ Айндховен. По този начин отборът на Джовани ван Бронкхорст отстрани съперника си с общ резултат 3:2.

Датският Копенхаген също продължава напред след нулево равенство при гостуването си на Трабзонспор. Копенхаген спечели първия мач у дома с 2:1.