Интер и Порто си врътнаха нулево равенство в Португалия и това прати "нерадзурите" на 1/4 финал в Шампионската лига. Както е известно, първата среща в Милано завърши с победно 1:0 за италианците с гол на Ромелу Лукаку. Това попадение в крайна сметка се оказа златно.

Така Интер успя да се промъкне в следващата фаза на надпреварата и поне с малко да се извини пред феновете си за срамната загуба от Специя през уикенда.

От своя страна Порто се опита да вкара едно попадение и да прати срещата в продължения, но нямаше шанс и в крайна сметка отпадна от Шампионската лига.

Като цяло португалците доминираха през по-голямата част от мача на стадион „До Драгао“, но Интер удържа натиска и стана вторият италиански отбор в четвъртфиналите след градския си съперник Милан.

Италианците имаха сериозен късмет в продълженията, когато домакините удариха две греди, а в седмата минута на добавеното време Пепе Акино получи втори жълт и респективно червен картон.

В друга среща от 1/8 финалите на Шампионската лига Ерлинг Холанд вкара 5 гола за разгромната победа на Манчестър Сити с 7:0 над Лайпциг.

Последните два четвъртфиналиста ще станат известни след мачовете Наполи – Айнтрахт Франкфурт след 2:0 за италианците от първия мач и Реал Мадрид – Ливърпул (5:2).

Порто - Интер 0:0 (0:1 общ резултат от двата мача)

Порто: 99. Диого Коща, 2. Фабио Кардосо, 5. Иван Маркано (к), 8. Матеус Урибе, 9. Мехди Тареми, 11. Пепе, 12. Зайду, 13. Галено, 16. Малко Груйич, 30. Еванилсон, 46. Стивън Еущакио;

Интер: 24. Андре Онана, 15. Франческо Ачерби, 95. Алесандро Бастони, 36. Матео Дармиан, 2. Дензел Дъмфрис, 23. Николо Барела, 20. Хакан Чалханоглу, 22. Хенрих Мхитарян, 32. Федерико Димарко, 9. Един Джеко, 10. Лаутаро Мартинес (к);