Финалът на Шампионската лига вече ще започва в 19:00 чака българско време, а не в 22:00 часа, както беше досега, за да "се подобри глобално обстановката с феновете, отборите и града-домакин", обявиха от УЕФА преди жребия за най-популярния турнир в Европа. Тази промяна ще влезе в сила от финала на сезон 2025/26, който ще се проведе на 30 май на "Пушкаш Арена" в Будапеща.
Целта е УЕФА на "направи в деня на финала наистина приятна обстановка, която ще позволи на семейства и деца да присъстват лесно на мача", обявиха от европейската централа.
Новият час има за цел за предостави "по-добър достъп по обществения транспорт, най-вече след мача, както и по-сигурно и практично завръщане на гостуващите фенове, както и позитивен икономически отпечатък на събитието" за града домакин.
"Новият час се вписва и в по-достъпен период за излъчване, като позволява мачът да достигне до по-широка телевизионна и онлайн публика в целия свят, като се обръща към младите зрители", казват още от УЕФА.
"Ако началният сигнал от 22:00 е адаптиран към мачовете в средата на седмицата, то по-ранно начало в събота означава и по-ранен край, независимо от евентуални продължения и дузпи, което позволява на фенове да се възползват от вечерта в компанията на своите близки", заяви президентът на УЕФА Александър Чеферин.
Ронан Евен, който е изпълнителен директор на Football Supporters Europe, каза, че е работил в тясно сътрудничество с УЕФА и поздрави решението от името на всички привърженици. "Тази промяна взима под внимание нуждите на феновете. По-ранното начало улеснява придвижването, намалява стреса и позволява на зрителите да се насладят на мача, без да се притесняват от нощния транспорт", казва той.







Как да изглеждаме скъпо, без да харчим много
Ново проучване преобръща представите за влиянието на екраните при децата
Кръстовище в София със странна светофарна уредба: За малко да ме отнесе трамвай
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Тримата ни борци приключиха участието си на Световното до 20 години
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар