Наполи завърши 0:0 при гостуването си на Динамо Москва и се класира за четвъртфиналите в турнира по футбол Лига Европа.
Италианците бяха спечелили първата среща с 3:1 на "Сан Паоло" преди седмица и равенството в реванша се оказа напълно достатъчно.
Гостите от Неапол започнаха по-активно и още в първия четвърт час бяха близо до откриване на резултата.
В 11-ата минута опасен удар по диагонала от ъгъла на наказателното поле на Дрис Мертенс се отби от скобата на вратата на Владимир Габулов, а четири минути по-късно Хосе Кайехон засече центриране в пеналта на Мертенс, но топката облиза гредата от външната страна и излезе в аут.
Домакините също отвърнаха с няколко опасни атаки и дори два пъти вкараха в мрежата на Мариано Андухар, но попаденията правилно бяха отменени заради засади на Кристофър Самба и Александър Кокорин.
След почивката Динамо опита да натисне, но така и не стигаше до сериозно положение. След час игра Гонсало Игуаин пропусна нов отличен шанс за Наполи.
Той беше изведен с дълъг пас от вратаря Андухар на ъгъла на наказателното поле на домакините, премина покрай излезлия неразчетено Габулов, но след това стреля край целта.
По време на срещата на стадион "Арена Химки" едва не се стигна до инцидент между агитките на двата отбора. Ултрасите на италианците отговориха на провокация от на местните запалянковци и опитаха да разбият плексигласовата преграда в сектора за гости.
Заграждението удържа, но феновете продължиха да се обстрелват с всякакви подръчни предмети. След намесата на полицията скандалът беше потушен.







"Евровизия" в Слънчев бряг: Румен Драганов с идея за конкурса и ефекта на Дара
Въздушна тревога в Румъния заради руски удари в близост до границата по Дунав
Анализатори: Новото правителство започва със смели и непопулярни мерки
Путин в Пекин след Тръмп: Новият геополитически ход на Русия и Китай
Български турист падна от 40 м в дере в Румъния, спасиха го с хеликоптер
Трикове, с които да почистите мазните петна от мебелите
Терзиев: София има ключови предимства да е домакин на "Евровизия"
Обхождат района около хижа "Рудничар" на Витоша заради нападението от мечка
Блогър ще плати 300 000 долара за критика срещу BYD
Историческа марка се завръща с премиум SUV
Тайните екстри в стъргалката за лед на Skoda
Новият Nissan Micra: Не точно японски, но най-добрият досега
Максон Виние: С упоритост се готвя за SENSHI, това е огромна възможност за мен
Бачковският манастир отново става арена на кикбокса
Шампион отправи тежки критики към Усик
КУДО и гладиаторите
Защо кантарът не показва реалния напредък?
Атопичен дерматит - как да го контролираме?
Защо губим обоняние и кога трябва да се притесняваме?
Замърсеният въздух прави поленът по-агресивен при алергичните към него
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар