Лацио се класира като водач в групата си за фазата на елиминациите на Лига Европа след домакинска победа с 3:1 над Днипро. С нея “орлите” спечелиха категорично Група G с 13 точки и гостуването на Сент Етиен в последния кръг няма да им е от значение. В същото време французите направиха 1:1 като гост на Розенборг и имат актив от 8 точки.

Антонио Кандрева даде ранен аванс на Лацио, след като се разписа още в 4-та минута. Италианският национал бе изведен с прекрасно подаване от Марко Пароло и с лекота успя да вкара с 1:0.

До края на първото полувреме “орлите” можеха да вкарат и втори гол, но Рикардо Кишна не получи дузпа за нарушение на Данило в наказателното поле на гостите, а малко след това удар на Мирослав Клозе мина малко над гредата.

Днипро изравни с първото си сериозно положение пред вратата на Лацио. Бруно Гама се разписа след прекрасен удар в 65-та минута. Равенството щеше да е достатъчно на италианците за първото място, но въпреки това те стигнаха до победата.

Марко Пароло направи 2:1 само три минути по-късно, а точка на спора сложи Филип Джорджевич в 90-та минута.