Виляреал удари с 2:1 Спарта Прага и записа домакинска победа в първа среща от 1/4 финалите на Лига Европа.

И двата гола за "Жълтата подводница" мушна Седрик Бакамбу (3 и 63-ата мин.), попадението за гостите заби Якуб Брабец (45).

Като цяло домакините контролираха срещата, показаха повече футболни достойнства, хвърлиха се здраво за победата и в крайна сметка заслужено си я взеха.

От своя страна чехите бяха леко плахи, но въпреки загубата запазиха шансовете си преди срещата-реванш.

Срещата започна перфектно за домакините и те успяха да вкарат още в третата минута. Тогава Седрик Бакамбу опъна мрежата на Спарта и испанците поведоха с 1:0.

Виляреал можеше да вкара и втори гол, но Марио Гаспар пропусна целта. Отговорът на гостите бе тупалка на Тиемоко Конате, но до гредата.

След половин час игра чехите стигнаха до нов шанс, но този път Марек Матейовски пропусна. Чехите натиснаха в края на полувремето и логично изравниха. В 45-ата минута Борек Докал намери Якуб Брабец и той вкара с глава за 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, но така и не се стигаше до гол. Логичното се случи в 63-ата минута, когато Денис Суарез асистира на Седрик Бакамбу и той опъна мрежата на Спарта за 2:1.

Малко по-късно удар на Лео Баптистао бе блокиран от защитник на гостите. В 78-ата минута Седрик Бакамбу бе близо до хеттрик, но стреля до гредата.

До края испанците контролираха срещата, не дадоха никакви шансове на чехите и заслужено си взеха победата. Всичко обаче в тази двойка ще се реши в срещата-реванш в Прага.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/1d61rVT7vaQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

ВИЛЯРЕАЛ - СПАРТА (ПРАГА) 2:1

1:0 Бакамбу (3)
1:1 Брабец (45)
2:1 Бакамбу (63)

Виляреал: СЕРХИО АСЕНХО, МАРИО ГАСПАР, ЕРИК БЕЙЛИ, ВИКТОР РУИЗ, ХАУМЕ КОСТА, ДЕНИС СУАРЕЗ, МАНУ ТРИГЕРОС, БРУНО, САМУ КАСТИЛЕХО, РОБЕРТО СОЛДАДО, СЕДРИК БАКАМБУ

Спарта: ДАВИД БИЧИК, ЯКУБ БРАБЕЦ, МАРИО ХОЛЕК, КОСТА НХАМОЙНЕСУ, БОРЕК ДОКАЛ, МАРТИН ФРИДЕК, ЛУКАШ МАРАЧЕК, МАРЕК МАТЕЙОВСКИ, ЛАДИСЛАВ КРЕЙЧИ, ТИЕМОКО КОНАТЕ, ЛУКАШ ЮЛИС