Европейската футболна асоциация (УЕФА) защити решението си финалната среща в турнира Лига Европа да се играе на стадион Санкт Якоб Парк в Базел, въпреки че капацитета му е едва 35 хиляди места.
Именно местата се оказаха причина в европейската централа днес да пристигнат писма от феновете на Севиля и на Ливърпул, че няма как да удовлетворят желанията на феновете си за билети. За финала на 18-и май всеки от двата отбора за момента получават по 10 хиляди билета. От Севиля пък изчислиха, че Санкт Якоб в Базел е вторият най-малък стадион в историята на финалите на този турнир и определено е грешен избор.
"Разбира се, невъзможно е да предвидим кои отбори ще стигнат до финала във всеки от турнирите. Най-големите стадиони в Европа вече са избрани за домакинство на финал в Шампионската лига, така че е ред да се даде шанс на някой по-малък, но стадион на топ-ниво. Стадионът в Базел е точно такъв. Политиката на УЕФА е насочена към представяне на колкото се може повече събития в различни страни и колкото се може повече хора да видят големите мачове, се казва в официалното становище на централата.
Ливърпул и Севиля снощи си гарантираха участие в битката за трофея, като англичаните елиминираха Виляреал с общ резултат 3:1. Севиля пък спря Шахтьор Донецк с 3:1 на свой терен и 2:2 в първия мач. Юрген Клоп, мениджър на червените от Анфийлд призова феновете да подкрепят отбора в Швейцария, дори и да нямат билети. Градската управа на Базел обаче не е ентусиазирана парковете да бъдат залети от хора, които няма да ходят на стадиона.








Пловдивският апелативен прокурор пред дисциплинарно уволнение
Рецепта за лятна супа от тиквички и сирене
3 зодии достигат своите цели на 16 юли 2026 г.
AI свива търсенето на кадри и напълно заменя служителите на ниско и средно ниво
Асен Тутеков е назначен за заместник-председател на Държавна агенция "Разузнаване"
21-годишна TikTok звезда беше убита при стрелба от движещ се автомобил
Никой от стюардите на Ryanair не помогнал на мъжа, засмукан от спукания прозорец на самолет
Subaru изтегля 540 000 автомобила заради... сгрешен етикет
Ето го и най-новия SUV на Volkswagen
Хиперколата на BYD ще атакува 500 км/ч през ноември
Mazda патентова интересна нова технология за хибриди
Генералният секретар на European Boxing: Имаме огромно доверие на България
Ботевград е домакин на лагера на националите по таекуондо
Юри де Соуса: Не съм доволен от съдейското решение, но го приемам (ВИДЕО)
UFC освободи Мишел Перейра след загубата от Шара Булет
Д-р Георги Георгиев: Пациентите ми обикновено съжаляват, че не са дошли по-рано
Биомаркерите – важни показатели в диагнозата и проследяването на редица заболявания
СЗО: Почти 40% от случаите на рак са предотвратими
Съвети за грижа за кожата при тинейджърите
Коментари
Напиши коментар02:19 | 7 май 2016 г.
00:43 | 7 май 2016 г.
00:35 | 7 май 2016 г.
00:26 | 7 май 2016 г.
00:16 | 7 май 2016 г.
23:34 | 6 май 2016 г.
23:30 | 6 май 2016 г.
23:03 | 6 май 2016 г.
22:58 | 6 май 2016 г.
22:58 | 6 май 2016 г.
Напиши коментар