Славия отпадна от Лига Европа, след като загуби гостуването си на полския Заглембе с 0-3.

Това бе среща реванш от първия квалификационен кръг на втория по сила европейски турнир.

Поляците демонстрираха по-голямата си класа и за съжаление на столичани успяха да стигнат без особени проблеми до успеха.

Така след общ резултат от двата мача 3-1 в полза на тима от Любин поляците продължават напред в турнира и ще срещнат сръбския гранд Партизан.

Головете за полския отбор бяха дело на Гулдан в 20-ата минута, Лукаш Пятек в 64-ата минута и Дабровски в 81-ата минута.

Интересно е да се припомни, че първият голмайстор на Заглембе е бивш играч на Лудогорец.

Срещата започна с интересна възможност за полските домакини и в 4-ата минута Влашко се откъсна от защитник на Славия след грешка в центъра на терена, но в последния момент се подхлъзна.

Пет минути след това Сердеров отправи удар от движение, който обаче бе блокиран и в крайна сметка 'белите' спечелиха само корнер.

В 14-ата минута Заглембе създаде най-добрия си шанс от началото на мача. Яношка между двама играчи на гостите успя да отклони към Пятек, но Кирев се намеси фантастично след удара на последния.

Точно шест минути след това Гулдан засече с глава една центрирана топка и откри за поляците.

'Белите' отговориха със силен удар на Васев, който обаче не намери вратата.

До почивката нямаше особено интересни ситуации с изключение на един добър удар на Балджийски от 25 метра, който прелетя над напречната греда.

Второто полувреме стартира доста мудно, но в 64-ата минута гостите получиха втори тежък удар.

Лукаш Пятек успя да удвои преднината на поляците. Това стана след грешка в защитата на Славия при която той бе оставен непокрит и с много хубав и силен удар от 5-6 метра реализира.

В 81-ата минута поредната грешка в защитата на славистите завърши с трети гол за Заглембе. Пападопулос свали топката в пеналта за Дабровски и той реализира от няколко метра.