Берое посреща  ХИК Хелзинки във втория предварителен кръг на Лига Европа. Старозагорци преодоляха първото стъпало в евротурнирите в лицето на скормния Радник Бийелина.

Финландците пък елиминираха в предишния кръг Атлантас (Клайпеда), който беше победен на два пъти от Берое миналата година.

Около 6000 зрители са заели местата си на стадиона "под Аязмото". Да си пожелаем качествен футбол, много голове и победа за Берое.

Ето и най-интересното от срещата по минути:

1 минута: Начало на мача

3 минута: Старозагорци започват атакуващо мача и в първоначалните минути се опитват да притиснат здраво гостите пред наказателното им поле

7 минута: Страхотно положение за ХИК. Тайво изпълнява отлично пряк свободен удар, но за щастие топката не попада в мражата на българите

8 минута: Жълт картон за Иво Иванов от състава на Берое

15 минута: Играта се води в средата на терена, без каквито и да било сериозни голови положения пред една от двете врати

20 минута: Удар на Като от дъгата на пеналта, но вратарят на ХИК спасява

23 минута: Разбъркване в наказателното поле на Берое, но в крайна сметка Макенджиев показва класа и лови топката

30 минута: Скучновати минути на мача в Стара Загора. Двата отбора залагат на тактическата дисциплина и здравата битка в средата на терена

37 минута: ГОЛ ЗА ХИК! Танака излиза сам срещу Макенджиев, последва спасяване на вратарят на Берое, но топката попада в Морелос, който без проблеми вкарва за гостите

45 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

49 минута: ГОООООООООООООООЛ! Берое - ХИК 1:1. След фаул топката попада във Веселин Пенев, който успява да изравни

58 минута: Удар с глава на Иво Иванов, но Даане успява да улови топката

63 минута: Удар на Морелос с глава, но Макенджиев спасява

75 минута: Положение за Берое, но Като не успява да опъне мрежата на ХИК

76 минута: Смяна в състава на Берое. На мястото на Венци Василев в игра Александър Василев

78 минута: Радослав Кирилов разминава защитата на гостите и стреля остро, но топката минава до гредата на ХИК

81 минута: Смяна в състава на ХИК. На мястото на Медо в игра Анан

90 минута: Смяна в състава на Берое. На мястото на Милисавлевич в игра Алекс Колев

90 минута: Край на мача. Берое - ХИК 1:1

Берое - ХИК (Хелзинки) 1:1

0:1 Морелос (37)

1:1 Веселин Пенев (49)

Берое: 22. Макенджиев, 21. В. Василев, 71. Миланов, 6. Иванов (к), 28. Пенев, 33. Том, 4. Като, 11. Милисавлевич, 9. Кирилов, 91. Почански, 14. Божилов

ХИК: 21. Даане, 15. Яласто, 3. Тайво, 5. Реджепи, 14. Татомирович, 4. Медо, 27. Сорса (к), 39. Далстрьом, 10. Танака, 7. Альо, 11. Морелос

Съдия: Петер Арделану (Чехия)

Стадион: "Берое", Стара Загора

Начало: 20:30 часа