Астана на Мъри Стоилов врътна реми 1:1 срещу Олимпиакос и така на практика шансовете на тима да прескочи груповата фаза на Лига Европа вече са почти никакви.

Отборът на българския специалист имаше аванс в резултата, но не успя да задържи попадението си. Срещата бе от Група "В" на втория по сила европейски турнир.

Казахстанците дръпнаха с гол на Деспотович в 8-ата минута. При опита си да стреля Твумаси намери сърбина пред вратарското полеи за последния не остана нищо друго освен да вкара топката в опразнената врата.

Гърците обаче не се предадоха и в 30-ата минута Себа успя да изравни. Той засече прекрасно центриране на Мантатис в наказателното поле с глава и матира противниковия страж.

Като цяло гостите имаха малко повече владение на топката по време на самия мач - близо 60 % срещу 40 % на Астана.

С това реми пък гърците си прекъснаха серията от 6 поредни победи във всички турнири.

Астана - Олимпиакос 1:1
1:0 Деспотович 8
1:1 Себа 30

Астана: Ерич, Логвиненко, Шитов, Малий, Бейсебеков, Мужиков, Максимович, Деспотович, Кабананга, Твумаси

Олимпиакос: Леали, Ботия, Ретсос, Виана, Камбиасо, Елабделауи, Мартинс, Бухалакис, Мантатис (64 - Елионоси), Кардосо, Себа