Спортинг Брага постигна втора победа в група "С" на Лига Европа, в която е и българския шампион Лудогорец.

Португалците се наложиха с 2:1 като домакин над звездната селекция на Истанбул Башакшехир, с което задържаха едноличното си лидерство в потока с 6 точки.

Ахмед Хасан даде преднина на тима домакините в 26-ата минута с удар с левия крак от близка дистанция, но гостите от Турция стигнаха до изравняването чрез ветерана Емре Белозоглу само две минути по-късно. Бившият играч на Интер и Нюкасъл реализира зрелищен гол от пряк свободен удар, като топката опъна мрежата, след като преди това се отби от напречната греда.

Двубоят вървеше към равенство, но в 89-ата минута Франсержио бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава отбеляза за крайното 2:1. Поражението остави Истанбул Башакшехир на трето място в класирането с 1 точка. Втори е Лудогорец с 4, докато на последното място е Хофенхайм с 0.