Швейцарският Базел и английският Уулвърхямптън са последните четвъртфиналисти в Лига Европа. Тази вечер и двата отбора изковаха минимални победи с по 1:0 във втория по сила европейски клубен турнир.

Базел надви Айнтрахт Франкфурт в протоколен реванш, след като спечели първата среща с класически резултат. Фабиан Фрай вкара единственото попадение в 88-ата минута.

Далеч по-голяма интрига имаше на стадион "Молиню", където Уулвс прие Олимпиакос след равенство 1:1 на гръцка земя. Реваншът беше решен с гол от дузпа на Раул Хименес в деветата минута.

Гърците превзеха вратата на "вълците" в 28-ата минута, но системата за видеоповторение VAR отмени попадението на Камара заради засада. Като цяло Олимпиакос имаше игрово предимство и отправи повече удари, но момчетата на Нуно Еспирито Санто продължават напред.

На четвъртфиналите Базел ще играе с Шахтьор Донецк, докато Уулвърхямптън ще бъде съперник на Севиля. И двата сблъсъка са насрочени за 11 август.