Галерия

Фенове на Наполи влязоха в конфликт с полицията по време на мача от първи кръг на Лига Европа срещу Лестър Сити. Срещата се игра на стадион "Кинг Пауър" и завърши 2:2.

В края на мача запалянковци и на двата клуба пуснаха ракети.

За да успокоят феновете на италианския клуб, на стадиона се появиха полицаи и стюарди. Те също така направиха стена между привържениците на двата отбора.

Домакините започнаха уверено срещата и още в 9-ата минута Айосе Перес откри резултата, а в 64-ата Харви Барнс удвои преимуществото на "лисиците". Виктор Осимен обаче върна един гол в 69-ата минута и отново той бе точен минута преди края на редовното време. В допълнителното време полузащитникът на Лестър Уилфред Ндиди получи червен картон. Във втори кръг Наполи Посреща Спартак Москва, а Лестър гостува на Легия Варшава.