Олимпик Лион победи с 1:0 като гост Порто в първи осминафинален двубой от Лига Европа.

В 32-ата минута Антони Лопес се намеси решително след опит за гол на Пепе. Само седем минути след това Карл Токо Екамби пропусна да открие за гостите след блестяща намеса на Диого Коща.

Пет минути след почивката и Муса Дембеле също беше близо до попадение за гостите, които взеха ценен аванс чрез гол на Лукас Пакета.

В петата минута на допълнителното време Мбемба изравни резултата, но ситуацията беше разгледана от ВАР и в крайна сметка резултатът остана 0:1.

В друга среща от турнира Бетис загуби с 1:2 у дома срещу Айнтрахт Франкфурт.

Филип Костич откри резултата след близо четвърт час игра, но Серхио Каналес подаде за Набил Фекир и той направи 1:1 в 30-ата минута.

Само 120 секунди след това Даичи Камада фиксира крайното 2:1 в полза на гостите от Германия.

В четвъртък ще бъдат изиграни още пет двубоя от осминафиналите в Лига Европа, а реваншите са през следващата седмица.