Старши треньорът на Марибор Анте Шимунджа призна, че неговият отбор не е взимал верните решения в завършващата фаза в първия двубой срещу Ботев (Пловдив) и изрази надежда, че в реванша това ще се промени. Наставникът на словенския тим говори на официалната пресконференция преди втория мач между двата състава от първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа. "Жълто-черните" имат аванс от 2:1 след първата среща в Пловдив.
„Подготовката ни за мача протече по план. Судани ще бъде в разширения състав и ще преценим дали ще може да започне като титуляр. Върховац обаче няма да бъде на разположение, защото продължава да има хронични проблеми с бедрото и е много трудно да се прецени кога ще може да се завърне в игра", започна Шимунджа, обръщайки внимание на кадровите проблеми в неговия състав.
„Психическата ни настройка в началото на мача в Пловдив не беше правилна, особено в дефанзивен план. След това направихме някои корекции в движение, но въпреки това показахме неща, които не са подходящи за нивото на европейските клубни турнири. Трябва да променим това, за да се подобрим и да направим следващата крачка. През втората част умората също изигра роля, както и важността на самия двубой", обясни наставникът на Марибор.
„Целта ни винаги е била победата, както беше и в първия мач в България. По една или друга причина, не се получи. Не взимахме верните решения в последната третина и се надявам сега да променим това. Очаквам оспорван мач. Важното е да бъдем на нивото, което се очаква от клуб като Марибор.
„Математически погледнато, трябва да спечелим с два гола разлика, за да продължим напред. Не искаме да се стига до продължения. Наясно сме с опасностите, които ни предлага опонентът и бързите преходи в нашата половина, които осъществява. Стояхме добре физически в първия мач, но сега трябва да бъдем по-решителни, за да опазим вратата си", каза още Анте Шимунджа.
Двубоят между Марибор и Ботев е утре от 21:15 часа българско време на стадион "Людски врът".







Проблемната кожа може да е знак за вътрешен дисбаланс
Рецепта от тефтера на баба: Салата от зеле и моркови
Мощно слънчево изригване носи към земята магнитна буря на 13 май
Мързелива баница без кори със сирене и кисело мляко
В украинския щаб, който променя хода на войната срещу Русия
Ашли Греъм с признания за синовете си
Пътниците от кораба с хантавирус са си у дома: Каква е опасността от пандемия?
Хит сред звездите: Откопчани дънки
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
Георги Мърков-младши ще спори за европейската титла в Самоков
160 боксьори от България си дават среща на шампионата в Плевен
Георги Мърков е на полуфинал на Европейското по борба в Самоков
Дея Пеева отпадна в първия кръг на Европейското по таекуондо
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар