Гръцкият рефер Тасос Сидиропулос бе определен от УЕФА да ръководи мача между Олимпик Лион и Лудогорец, който ще се играе в четвъртък от 22:00 часа във Франция. Негови асистенти ще бъдат сънародничите му Полихронис Костарас и Лазарос Димитриадис, а четвърти рефер ще бъде Йоанис Пападопулос. Съдия на ВАР ще бъде също грък - Ангелос Евангелу, а негов асистент - Денис Хиглер от Нидерландия.
Интересно е, че Сидиропулос е стар познайник на Лудогорец и отново е свирил на тима във Франция - при гостуването на Пари Сен Жермен в мач от групите на Шампионската лига на 6 декември 2016 година. Това е един от най-силните мачове на "орлите" в Европа, като в добавеното време Лудогорец води с 2:1 с попадение на Върджил Мисиджан и Вандсерсон, преди Анхел Ди Мария да успее да изравни и да спаси честта на френския шампион.
Тасос Сидеропулос е ръководил и загубата на Лудогорец от Валенсия с 0:1 при гостуването на тима на стадион "Местая" в осминафиналите на Лига Европа на 20 март 2014 година. Седмица преди това обаче "орлите" са загубили първия мач в София с 0:3 и реваншът е протоколен.
Същият Сидиропулос е бил четвърти съдия и при успеха на Лудогорец над Партизан Белград с 2:1 в плейофите на Шампионската лига през сезон 2013.14. Тогава тимът от Разград продължава, но в плейофите на турнира отпада от швейцарския Базел след две загуби. Тогава в Базел играе Мохамед Салах.
Тасос Сидиропулис има богат опит и с българския национален отбор, като му е ръководил три мача. Най-пресните му спомени са от Пловдив на 8 септември 2024, когато "лъвовете" побеждават Северна Ирландия с 1:0 в Лигата на нациите.
Той е бил главен съдия и на приятелския мач между Франция и България на "Стад дьо Франс" в Париж на 8 юни 2021 година. Тогава "петлите", които са световни шампиони от Русия през 2018, печелят с 3:0 с голове на Антоан Гризман и Оливие Жиру (2).
Първата среща на гърка с България е в световната квалификация между Нидерландия и "лъвовете" в Амстердам на 3 септември 2017, спечелена от "лалетата" с 3:1. Тогава Ариен Робен вкарва един от головете за тима на Дик Адвокаат, а Георги Костадинов вкарва почетното попадение за отбора на Петър Хубчев.
Тасос Сидиропулос има славата на много строг съдия, който не се колебае да извади червения картон от задния си джоб, като играчите на Лудогорец трябва да са предупредени.







Учени унищожиха Ковид и други вируси с помощта на ултразвукови импулси
ДПС предлага създаване на комисия за изясняване на случая "Петрохан"
Рецепта за сьомга с брюкселско зеле, лимон и горчица
3 зодии навлизат в най-късметлийския си период от 13 май 2026 г.
Добрите новини: Шестокласник върна загубена пенсия в Добрич
Двама германски войници от НАТО са били бити в Нидерландия
Археологическите разкопки на Хераклия Синтика стартираха отново
Тръмп със среднощна тирада: Публикува 50 пъти за три часа
Автопилотът носи на Tesla носи десетки милиони долари печалба
Край на ерата Saab: последните произведени автомобили се продават
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Василий Ломаченко се завръща
Хамзат Чимаев ще се бори с Дилън Данис на RAF 10
Забит Магомедшарипов обвини UFC за ранното си отказване
Пет българки стартират на европейското първенство за кадетки в Самоков
Имунотромбоза – как имунната защита води до запушване на микросъдовете?
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар