Воденият от треньора Радостин Стойчев отбор на Енърджи Трентино (Тренто) победи с 3:0 (25:16, 25:19, 25:19) у дома срещу Алтовере в среща от 23-ия кръг на италианското волейболно първенство.

Бившият български национал Матей Казийски реализира 13 точки и има основна заслуга за успеха на трентинци. Те заемат второто място в класирането с 53 точки.

В друга среща от кръга Топ Волей (Латина) победи у дома лидера Пармареджо (Модена) с 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 25:21), а българският национал Тодор Скримов реализира 8 точки за домакините, които се намират на шесто място в класирането с 38 точки.

На четвъртфиналите в шампионата на Русия отборът на Газпром (Сургут) с националите Теодор Тодоров и Тодор Алексиев победи с 3:0 (25:23, 25:20, 25:19) като гост срещу Локомотив (Новосибирск).

Центърът Тодоров реализира 4 точки, докато нападателят Алексиев отбеляза 5 точки за успеха на Газпром, класирал отбора на полуфиналите след 2:0 победи срещу Локомотив.

Отборът от Сургут най-вероятно ще се изправи срещу европейския клубен шампион Белогорие (Белгород) в следващата фаза на директните елиминации.

Воденият от българския треньор Пламен Константинов отбор на Губерния (Нижни Новгород) загуби с 0:3 (12:25, 21:25, 17:25) като гост срещу Динамо (Москва) във втори четвъртфинален плейоф в шампионата на Русия.

Столичани се класираха за полуфиналите след 2:0 победи в серията.