Волейболните национали на България сразиха Куба с 3:1 гейма (18:25, 25:20, 26:24, 25:23) при визита от Група "С" на Световната лига.

Срещата се игра в Хавана, а Пламен Константинов реши да заложи предимно на резервни играчи.

След успеха си нашите момчета в момента заемат 2-ото място в класирането в групата си с актив от 8 точки - 3 победи и 1 загуба.

Кубинците пък са на последната позиция с 2 точки след 1 победа и цели 5 загуби.

Първият гейм започна отлично за нашите момчета, които дръпнаха с три точки още в началото, но постепенно играта се поизравни и кубинците успяха да стопят пасива си и дори да стигнат до преднина.

Куба поведе с 3 точки за 16:13 до втората пауза, а след това преднината на островитяните нарасна до 22:17 след контраблок на Сепеда. До края те бяха категорични в представянето си и поведоха с гейм.

Втората част обаче бе за нашите момчета, които започнаха равностойно гейма, но при първото техническо прекъсване вече имаха преднина от 8:6 точки след блокада и прекрасна контра на Манчев.

С отлична блокада на Пенчев постепенно преднината ни нарасна до 14:9, а нашите продължиха да увеличават аванса си и в един момент той стана 21:14 след блок на Манчев и грешка при мрежата на Куба.

До края нашите момчета държаха инициативата в ръце и стигнаха до изравняването на геймовете.

Третият гейм започна трудно за нашите и кубинците постпенно дръпнаха с 3 точки за 14:11 след успешни атаки на Сепеда и Османи.

Островитяните се доближиха до спечелването на гейма, след като се възползваха от грешка на Милушев и други в нашия тим, като по този начин преднината им стана 19:16.

Нашите обаче изравниха до 23:23, а след това спасиха геймбол, за да спечелят гейма в наша полза след два блока на Манчев и Палийски.

В последния четвърти гейм нашите момчета като цяло владееха инициативата в големи моменти от него, но инфарктният момент бе, когато кубинците изоставаха с 20:22 и намериха сили да изравнят на 22:22.

След блок-аут на Милушев нашите дръпнаха с 23:22, а след това след невероятен блок на Петков стигнахме и до успеха.

КУБА - БЪЛГАРИЯ 1:3 (25:18, 20:25, 24:26, 23:25)

Съставът на България: Георги Манчев 11, Данаил Милушев 18, Николай Пенчев 2, Станислав Петков 14, Красимир Георгиев 10, Мартин Палийски 7 - Владислав Иванов-либеро (Тодор Скримов 1, Мирослав Градинаров)