Волейболните национали на България записаха 4-ата си поредна победа в Световната лига, като този път "Лъвовете" стигнаха до страхотен обрат срещу Канада и победа с 3:2 гейма (20:25, 25:19, 22:25, 27:25, 15:12).

Това бе първият мач между двата тима от третия кръг на Група "С", който бе игран на остров Принц Едуард, като втората среща между двата тима ще се състои утре от 2:00 часа българско време през нощта.

За нашия отбор най-полезен бе Дани Милушев, който заби 17 точки.

Първият гейм първоначално започна равностойно, но канадците дръпнаха постепенно с 15:12, а след това разликата продължи да расте в тяхна полза и стана цели 5 точки при 20:15, като до края на гейма интрига нямаше и домакините успяха да го спечелят.

Вторият гейм обаче бе за нашите. България поведе с 3:1 още в началото след грешка при сервис на Шмит и страхотна изява на Милушев, а последният успя да ни донесе и точка преднина за 8:7, но канадците след това обърнаха.

Нашите обаче си върнаха предимството и дори дръпнаха на противника с 13:10, след като Тошко Скримов заби ас, а атака в аут на Маршъл направи така, че преднината ни стана цели четири точки - 18:14.

С нов ас на Скримов нашите дръпнаха с 21:16, а след това без никакви проблеми затвориха гейма, след като решителната точка дойде, след контра блок-аут на Пенчев.

Третият гейм започна също отлично за нашите и те стигнаха до преднина от 3:1 точки, но канадците постепенно обърнаха със 7:4. Геймът вървеше равностойно до самия край, но при 22:22 нашите се пропукаха след успешни контри на Ван Ланквент и Дъф, както и блок на първия от двамата.

Четвъртият гейм бе доста равностоен и инфарктните моменти при него дойдоха в края, когато нашите изоставаха с точка, но обърнаха на 22:21 след блок-аут на Градинаров, но след това резултатът стана 24:24.

При 25:25 обаче последва страхотна атака на Градинаров и контра на Скримов. Така мачът бе пратен в тайбрек.

Тайбрекът започна отглично за нашите и те стигнаха до аванс от 6:3 точки, но канадците изравниха на 8:8, а след това и на 10:10.

Нашите обаче дръпнаха с 13:10 и след това довършиха противника.

КАНАДА - БЪЛГАРИЯ 2:3 (25:20, 19:25, 25:22, 25:27, 12:15)

Съставът на България: Андрей Жеков 3, Данаил Милушев 17, Николай Пенчев 12, Тодор Скримов 11, Теодор Тодоров 14, Виктор Йосифов 10 - Теодор Салпаров-либеро (Мирослав Градинаров 7, Станислав Петков 6, Любомир Агонцев, Георги Манчев)