България записа драматична победа над Аржентина с 3:2 гейма (26:24, 22:25, 26:24, 16:25, 18:16) в среща от Световната лига.

Това бе и пети успех на нашите момчета.

Мачът бе първи между двете страни от Група "С" и се игра в аржентинския град Салта.

Първият гейм бе изключително равностоен, като развръзката започна да се разплита след 23:23, когато и родните "лъвове" стигнаха до изравняване на резултата. След две фантастични атаки на Дани Милушев все пак те измъкнаха гейма.

Във втория гейм обаче аржентинците бяха по-стабилният отбор и имаха предимство в резултата, в голяма част от него, като интригата бе убита, след като домакините стигнаха до аванс от 21:17 при който бе почти невъзможно за нашите да го наваксат.

В третия гейм обаче българите показаха класа, макар аржентинците да поведоха с 6:2 в резултата. Краят на гейма обаче бе доста инфарктен, като ситуацията бе на кантар при 24:24, но след блок-аут на Градинаров и аут на Соле нашите поведоха в геймовете отново.

В четвъртия гейм обаче аржентинците ни разпиляха след 25:16 и така се стигна до тайбрек при който Аржентина поведе с 8:5 точки и след контра блок-аут на Сорнета стигнаха дори до 9:5.

Нашите изравниха на 11:11 и след това след единичен блок на Йосифов стигнаха до преднина от 13:11, но "Гаучосите" изравниха. При 16:16 обаче Йосифов направи отлична блокада, а Крер стреля в аут и така България спечели.

АРЖЕНТИНА - БЪЛГАРИЯ 2:3 (24:26, 25:22, 24:26, 25:16, 16:18)

Съставът на Аржентина: Лучано Де Чеко, Хосе Луис Гонсалес, Езекиел Паласиос, Лусиано Сорнета, Себастиан Соле, Пабло Крер - Себастиан Гарок-либеро

Съставът на България: Андрей Жеков, Данаил Милушев, Николай Пенчев, Тодор Скримов, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро