Българският национален отбор по волейбол постигна втора победа на Евроволей 2015, след като в препълнената зала "Арена Аремеец" се наложи с 3:2 (19:25, 25:20, 16:25, 25:19, 15:9) гейма на Чехия.

Възпитаниците на Пламен Константинов не изиграха най-силния си двубой, на моменти допускаха много грешки, но все пак показаха характер и в ключовите моменти бяха на ниво. Така "лъвовете" записаха втора победа в група "А" на шампионата на Стария континент, след като вчера разнебитиха с  3:0 гейма Германия. Утре от 20:45 часа "трикольорите" играят с Холандия в последния си мач от груповата фаза на турнира. По-рано през деня "лалетата" победиха с 3:2 Бундестима.

Първият гейм започна равностойно до първото техническо прекъсване, което дойде при резултат 8:7 за нашите след добра атака на Николай Учиков. После чехите заиграха по-добре и с два успешни атаки на Петер Михалек, контра на Адам Бартош и ас на направилия отличен мач Якуб Янов обърнаха резултата до 11:8. Преднината на гостите набъбна до 13:8 и в този момент Пламен Константинов взе прекъсване. Това обаче не оказа нужния ефект, Чехия поведе с 16:9 след контра на Весели и ас на Михалек. Гостите продължиха да диктуват събитията на терена и поведоха 21:14 и след това леко се отпуснаха. Това позволи на Георги Братоев да направи ас за 21:16, но с блок-аут на Фингер загубихме първия гейм с 19:25.

Втората част също започна равностойно и се стигна до 4:4, но после Чехия дръпна със 7:4. Техническото прекъсване дойде при резултат 8:5 и след контра на Якуб Весели стана 12:7. Второто технически прекъсване дойде при 16:14 за гостите, които преди това допуснаха няколко грешки, от които възпитаниците на Пламен Константинов се възползваха по най-добрия начин. Последва успешна атака на Мирослав Градинаров и аут на Фингер, с което резултатът беше изравнен – 16:16. България поведе с чудесен блок-аут на Николай Учиков и след силна контра на Тодор Алексиев стана 19:17 за нас. След това Фингер отново прати топката в аут за 22:18 и България стигна до геймбол след перфектни атаки на Алексиев. "Лъвовете" успяха да затворят гейма при 25:20.

Третата част започна перфектно за чехите, които набързо поведоха с 4:0 и Пламен Константинов беше принуден да вземе тайм-аут. Но след това готите поведоха с 8:3, разликата им набъбна до 10:4 след контра на Фингер от втора линия. Състезателите на България продължиха да допускат много грешки в този гейм, изоставането ни стана 12:20 след грешен сервис на Градинаров и поредна контра на Фингер, който правеше каквото си поиска на полето тази вечер. В крайна сметка Чехия спечели гейма с 25:16 след блок-аут на Фингер.

И четвъртата част започна равностойно до 4:4, но после гостите поведоха с 6:4. Разликата се запази до 8:6, стана 9:6 след наша грешка, но България се взе в ръце и изравни. До второто техническо прекъсване стана 16:11 за "лъвовете", след блок на Теодор Тодоров поведохме 19:12 и изравнихме геймовете след силна атака на Алексиев – 25:19.

Така се стигна до тайбрек, където България взе комфортна преднина от 8:3 До края момчетата на Константинов нямаха проблеми и спечелиха с 15:9.