Женският национален отбор на България загуби от Русия с 1:3 (21:25, 20:25, 25:23, 19:25) във втория си мач от фрупа "F" на Световното първенство по волейбол в Япония.

Националките се представиха на много високо ниво и успяха да спечелят третия гейм с 25"23, но въпреки това Сборная стигна до победата след 25:19 в следващата част и близо два часа игра.

Отборът на Русия е световен шампион за 2006 и 2010 година.

Гергана Димитрова отново изигра силен мач за България и завърши с 19 точки. Мария Каракашева добави 14, Нася Димитрова реализира 13, Христина Русева приключи с 11, а разпределителката Лора Китипова се отчете със 7 точки, от които 3 блокади и 1 ас.

За Русия Ксения Парубец стана топреализатор с 22 точки.

Русия заема второ място в класирането в групата с 18 точки, а България е на седма позиция с 9 точки.

Във вторник, 9 октомври, отборът на България почива. Следващият мач за волейболистките, водени от селекционера Иван Петков, е на 10 октомври, сряда, а съперник е Тайланд. Срещата в Осака започва в 7:25 часа сутринта българско време.

Световното първенство в Япония завършва на 20 октомври.