Отборът на България започнаха с успех над Австрия с 3:1 гейма (25:21, 20:25, 25:19, 25:22) в квалификация за Евро 2021, която се играе в Израел. В групата е още и съставът на домакините, а срещата с тях е утре.

Родните национали стартираха силно срещата и набързо дръпнаха с 10:5. Последва отпускане и Австрия стигна до изравняване 11:11, а след това поведе с 16:14.

Все пак българските волейболисти се съвзеха и изравниха до 17:17, а развръзката настъпи при 21:21. С отлична атака на Мартин Атанасов резултатът стана 22:21 за България, а след отлична блокада преднината се увеличи до 23:21. Скримов направи резултата 24:21, а след точка при негов сервис затвори първия гейм.

Втората част  бе изключително равностойна до 15:15, но след това Австрия успя да натрупа аванс и стигна до 25:20.

В третия гейм България поведе с 8:6, но след това се стигна до 15:15. Последваха две поредни точки за България - 17:15, което до таймаут на съперника. След чудесно организирана блокада и последвала грешка от австрийците, България дръпна с 5 точки преднина - 23:18, а след това взе гейма на 19.

В четвъртата част Австрия тръгна по-добре и поведе с 4:2. Постепенно България изравни играта и се стигна до равенство - 8:8. Нашите показаха здрави нерви и стигнаха до 17:15 в своя полза. След взетото прекъсване Австрия се съвзе и поведе с 18:17, а след това и с 20:19.

С отлична атака на Грозданов България поведе с 21:20, но след грешка от начален удар се стигна до ново равенство - 21:21. Цветан Соколов направи 22-ата точка за България, а Алекс Грозданов донесе нова радост. С отлична атака в края България спечели и четвъртия гейм с 25:22, а с това и мача.

Цветан Соколов бе най-резултатен със 17 точки, а Алекс Грозданов добави 15.