Волейболните национали завършиха по най-добрия начин участието си в квалификационния турнир за Евро 2021 в Израел.

Момчетата на Силвано Пранди записаха четвърта поредна „чиста“ победа, като сега надиграха домакините с 3:0 (25:20, 25:21, 25:23).

Нашите си осигуриха класирането за шампионата още вчера, когато биха Австрия. Така селекционерът Пранди очаквано заложи на резервния състав, като от опитните мача започнаха капитанът Цветан Соколов и Тодор Скримов. Те си партнираха с по-младите Владимир Станков, Аспарух Аспарухов, Илия Петков, Алекс Грозданов и Петър Каракашев като либеро. По-късно в игра за малко влязоха и Стефан Чавдаров, и Александър Николов.

Трите гейма срещу израелците се развиха по идентичен начин – домакините повеждаха, нашите изравняваха до към 12-а точка и накрая показваха, че са по-класният отбор, вземайки частта.

След мача капитанът Соколов сподели: „Радваме се, че взехме билета си за европейското. За нас е важно това класиране, тъй като сме млад отбор. Има много време до шампионата, така че сега трябва да останем здрави да работим здраво в клубовете си. Имаме потенциал като отбор, но същевременно трябва и да работим много“, завърши Цецо, цитиран от Монитор. Именно той отново бе най-резултатен в мача с 16 точки. 12 за нашите добави Аспарухов, а Грозданов завърши с 10 точки.