Селекционерът на българския национален отбор по волейбол Силвано Пранди говори пред медиите след класирането за Евро 2021.
"Знаех, че сме фаворити в тази квалификация и можем да играем много силно. Щастлив съм, че успяхме да го постигнем. Тепърва ще стане ясно какви точно са стойностите на този отбор. Със сигурност има голям потенциал. Тази група е много сплотена, това е видно".
"Във всички има ентусиазъм и най-вече удоволствие, че прекарват времето си заедно и са в тази група. Ще тестваме този отбор на спортно-техническо ниво, ще видим какви са възможностите му. Това ще стане в мачове срещу още по-силни отбори", заяви Пранди на летище "София".
Той коментира и темата с разпределителя Георги Братоев, който не взе участие в квалификациите за европейския шампионат.
"Преди две години, когато пак поех отбора, винаги съм казвал, че всеки турнир си има своите повикани играчи. Никога не съм твърдял, че затварям страницата за някого. Не съм твърдял, че тези, които сега са отбора, са за постоянно".
"Следващото изпитание пред нас е волейболната Лига на нациите. Имаме достатъчно време да анализираме всичко и да помислим точно кои състезатели да бъдат включени в състава. Националният отбор не е затворена страница за нито един състезател", каза още италианският специалист.








Времето днес, 24 юни: Облаци и поройни валежи с гръмотевици
Хороскоп за 24 юни: Интуиция, успех и важни разговори
Защо мислим за бившия, ако не сме влюбени
Рецепта за класически италиански брускети
Към Созопол е пътят на българското Камино
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Шампионката по борба Жанет Немет е починала след инцидент в комплекс „Диана“
Шакур Стивънсън планира ранно оттегляне от бокса
Бойната карта на SENSHI 32 Grand Prix
Волкановски: Съдията позволи на Ган да удря Перейра в тила (ВИДЕО)
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
ЗИКДБ ще обжалва решението на КЗК в защита на проекта за Националната детска болница
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на Националната детска болница
Лекари от „Пирогов“ спасиха бременна с травматична фрактура на поясен прешлен
Коментари
Напиши коментар14:08 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар