Селекционерът на националния ни отбор по волейбол за мъже до 21 години Найден Найденов призова решението по време на Световното първенство в зала „Левски-София“ да няма публика да бъде ревизирано.
„Все едно не бях в България. Все едно бях в чужбина. За какво спечелихме това световно, за какво беше всичко това… Много се надявам властите да направят компромис. Естествено по правилата. Да регламентират изисквания към публиката и да се допусне някакъв брой. Защото това мероприятие си губи целия ефект“, каза Найденов.
Той коментира, че е доволен от победата над Бахрейн, като отчете и пропуски в нашата игра, върху които трябва да се работи. „Победата е победа. Мога да поздравя момчетата, защото имаше напрежение и то си личеше. Няма значение, че играхме срещу Бахрейн. Един отбор, който много хора подценяват, но той играе на добро ниво и правилен волейбол. Доволен съм от победата. Имаше някои пропуски, които дори е добре, че се получиха в този мач, за да можем да ги анализираме и да се опитаме за другите срещи да не допускаме тези елементарни грешки, които направихме“, каза още селекционерът на родните волейболисти.
Капитанът на българския национален отбор за мъже до 21 години Любослав Телкийски и най-резултатният при победата над Бахрейн с 18 точки Денис Карягин също призоваха публиката да бъде допусната в залата за Световното първенство по волейбол.
„Тежко се играе в празна зала. Очакваме възможно най-скоро властите да разрешат в залата има публика, която да ни подкрепя“, каза Телкийски. „Много е неприятно да се играе без публика и се надявам вече да я пуснат. Както знаете, в другите държави спортът е с публика и аз се надявам това решение да бъде преосмислено и феновете да бъдат пуснати в залата“, допълни Карягин.
Двамата коментираха и как са усетили първия ни мач от турнира с Бахрейн. „Като първи мач на Световното първенство, срещата беше трудна. Имаше и малко притеснение при нас. А и отборът на Бахрейн не трябва да бъде подценяван, защото играе доста грамотен волейбол. Следващите ни съперници са по-сериозни, но с течение на мачовете, ние ще вдигаме ниво си на игра“, заяви Телкийски.
„Беше трудно, но всеки първи мач е труден. Бяхме малко притеснени и сковани, но успяхме да се съберем и да победим. Противникът не беше лесен, но лесни мачове няма. Сега трябва да се приберем в хотела и да анализираме по най-добрия начин отбора на Куба и утре да излезем за победа“, каза Карягин.







След бомбите в Киев: Извадиха бебето на бременна жена, борят се за живота им
Светослав Живков: Връщането на Южна Добруджа трябва да се чества в национален мащаб
Никола Цолов: Много ми се искаше да мога да кажа, че съм спечелил титлата
Си, Путин и механизмите на вечния живот: Да подменяш частите на тялото си "като автомобилни гуми"
Въоръжение за 13 млрд. лв. е изнесла България от началото на войната в Украйна
Глобяват ни със 100 лева ако пресичаме, гледайки си телефона
Audi и Jaguar – един подход, различен резултат
Skoda връща Fabia RS в гамата си
Шарката на протектора и износването на гумата влияят пряко на риска от аквапланинг
Светът се променя, но те остават – най-дълголетните модели
Страхотен дебют на Уилиам Чолов на Световното първенство
Кайо Боральо след загубата от Имавов: Ще се върна!
Хавиер Ибаниес показа класата си в Ливърпул
Илон Мъск подкрепи президентската кандидатура на Конър Макгрегър
Болка при секс - каквa може да e причината за вагинална сухота?
Как алкохолът помага на чревните бактерии да атакуват черния дроб?
Как се различават функционалната диспепсия, язвената болест и гастроезофагеалната рефлуксна болест?
Загубата на обоняние може да вещае Алцхаймер
Коментари
Напиши коментар15:57 | 24 апр 2024 г.
11:08 | 24 сеп 2021 г.
Напиши коментар