Матей Казийски се контузи, но Тренто стигна до финала в Шампионската лига след "златен гейм". Тимът на българина загуби у дома втория полуфинал в Шампионската лига от Перуджа с 2:3 (25:21, 21:25, 25:16, 20:25, 13:15), но ще играе на финала, след като се наложи в драматичен "златен гейм" със 17:15. В първия мач Тренто победи с 3:2.

Така на финала на 22 май в Любляна Тренто ще се изправи срещу полския ЗАКСА, който във втория полуфинал се наложи над сънародниците си от Ястжембски Вангел с 3:2 (25:15, 25:21, 24:26, 21:25, 15:11), след като бе спечелил и първия мач с 3:0.

По време на четвъртия гейм Казийски бе принуден да излезе от игра заради болка в дясното коляно, като веднага го наложи с лед. Преди това обаче 37-годишният софиянец помогна на тима си, като в първите три гейма отбеляза 11 точки, с 50% успеваемост при атаките и 58% при посрещането.

От Тренто с най-много точки завърши Алесандро Микиелето с 25 точки, с 19 точки остана Даниеле Лавиа. За Перуджа най-резултатен бе Вилфредо Леон с 24 точки.