Националките на България загубиха в третия си двубой от Волейболната лига на нациите в Анкара. Те отстъпиха на Сърбия с 0:3 гейма (24:26, 15:25, 24:26).

Италианският селекционер Лоренцо Мичели започна с: Гергана Димитрова, Силвана Чаушева, Христина Вучева, Лора Китипова (капитан), Нася Димитрова и Мирослава Паскова с либеро Жана Тодорова.

В началото сръбкините бяха малко по-активни, но след 4:5 точки инициативата премина изцяло в тима на Мичели и българките натрупаха преднина, която стигна до седем точки при 19:12. Последва леко отпускане, което намали аванса на националките до три точки. После се стигна и до равенство при 22:22.

Сърбия получи геймпойнт при 24:23, но българките го отразиха след отлична атака на Нася Димитров през центъра. При втората възможност обаче Ана Биелица затвори частта в полза ва волейболистките на Даниеле Сантарели.

Във втория гейм сръбкините доминираха от самото начало. В третия те стартираха с 5:0, но българките успяха да изравнят при 12:12 след успешна блокада на Вучева. После волейболистките от западната ни съседка пак натрупаха преднина от четири точки.

Националките намалиха изоставането и стигнаха до нови равенства при 22:22, 23:23, 24:24, но след това съперничките приключиха мача и така българките записаха втора загуба в турнира от три мача.

Най-резултатни за нашия отбор бяха Гергана Димитрова и Силвана Чаушева с по 9 точки. За Сърбия със 17 точки се отличи Биелица. В събота България излиза срещу домакините от Турция.