Левски София победи с 3:0 (25:15, 25:20, 25:20) у дома Марек Юнион-Ивкони в среща от шестия кръг на шампионата по волейбол при мъжете.

„Сините“ имат 15 точки и са начело във временното класиране, а срещу дупничани старши треньорът Николай Желязков пусна Стоил Палев като титуляр на поста разпределител.

В първия гейм до 7:7 събитията вървяха равностойно, но след това „сините“ направиха два големи скока в резултата и бързо поведоха с 1:0.

Във втората и третата част столичани отново демонстрираха по-силна игра и закономерно се поздравиха с успех.

Най-резултатен за Левски София отново беше 18-годишният диагонал Венислав Антов със 17 точки. По-големият с една година посрещач Владимир Гърков завърши с 14 точки.

За MVP на двубой беше избран Алехандро Торо. Аржентинецът записа 8 точки, като едната дойде от начален удар.

За гостите, които се намират на десето място в класирането, с 10 точки се отличи Георги Бъчваров.

В друга среща от кръга Славия загуби с 1:3 (25:10, 22:25, 17:25, 18:25) след обрат у дома срещу Пирин Разлог.