Бившият национал Матей Казийски и отборът на Итас Трентино (Тренто) се класираха за четвъртфиналите в най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Възпитаниците на Анджело Лоренцети обърнаха и надделяха над полския Закса (Кенджежин-Кожле) с 3:2 (17:25, 15:25, 25:18, 25:23, 15:12) като гости в последния си двубой от група D на надпреварата.

Тренто е с актив от 17 точки (6 победи), Закса е втори с 12 пункта (4 победи, 2 загуби).

Казийски се отчете с 14 точки (1 ас) и бе втори по резултатност. Най-резултатен бе Алесандро Микиелето с 20 пункта (1 ас, 2 блокади), Марко Подрашчанин добави 13 (1 ас, 2 блокади), а Даниеле Лавия завърши с 11 пункта (1 ас, 2 блокади). За полския шампион Бартош Беднож бе над всички с 23 точки (2 аса, 3 блокади), Лукаш Качмарек приключи с 16 (1 блокада). Александър Сливка реализира пункта (3 блокади).

За последните осем в турнира се класира и тимът на Александър Николов Кучине Лубе (Чивитанова). Съставът на Джанлоренцо Бленджини завърши непобеден в груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир, след като надви Кнак (Рьозеларе) с 3:2 (25:23, 26:28, 23:25, 25:17, 15:9) в мач от група С на надпреварата, изигран в "Еуросуоле Форум". Втори съдия на срещата бе българинът Константин Йовчев.

Отборът има 17 точки в актива си (6 победи), а Кнак е трети в таблицата с 8 точки (3 победи, 3 загуби).

Николов се разписа със 17 точки (2 блокади). Марлон Янт Ерера бе над всички с 30 пункта (1 ас, 1 блокада), Иван Зайцев добави 23 точки (2 аса, 3 блокади). За съперника Пабло Кукарцев записа 21 пункта (2 блокади). Питер Кулман приключи с 15 точки (6 блокади), толкова реализира и Мярт Тамеару (1 блокада). За Лубе предстои визита на турския гранд Халкбанк, който в последния си мач от груповата фаза надигра родния шампион Хебър с 3:0 гейма.