Нефтохимик 2010 постигна втората си победа във финалната серия срещу Хебър, печелейки пред собствена публика с 3:1 (25:23, 25:20, 16:25, 25:21). Отборът от Бургас поведе с 2:0 във финалната серия в шампионата по волейбол за мъже и е съвсем близо до спечелване на нова титла.

Двубоят стартира равностойно, а домакините поведоха с 22:20, след като двата отбора преминаха през 10:10, но триумфът беше в полза на домакините при 25:23 след атака на Душан Лопар.

Бургазлии поведоха с 10:8 и 20:15, за да приключат втората част при 25:20 след сгрешен сервис на бившия национал Виктор Йосифов.

Шампионите намалиха пасива си след силна игра в третия гейм, контролирайки напълно събитията на полето за крайното 25:16 при ас за Пламен Шекерджиев.

Нефтохимик 2010 изчака своите моменти след средата на четвъртата част, когато взе преднина при 20:15, за да затвори двубоя при 25:21 след успешна атака на Аксел Трухчев.

Най-резултатен за победителите стана Матей Михайлович с 16 точки. Трухчев добави още 15 точки за бургазлии.

Виктор Йосифов се отличи с 19 точки за състава на Хебър.

"Важна победа, това вече е сериозна преднина. Трябва да направим всичко възможно да играем на сто процента още в първия мач в Пазарджик. Трябва да се стегнем и да не допускаме те да се връщат в серията. Този отбор има дух, не само колектив. Всички момчета играят със сърцата си и това се вижда", заяви след края на двубоя старши треньорът на домакините Атанас Петров.

Третата среща между двата състава е в събота в Пазарджик.