MAX Sport ще излъчи финалите на най-силното волейболно първенство в света – италианската SuperLega. За титлата ще спорят два отбора с българско участие - Кучине Лубе Чивитанова на Александър Николов и Итас Трентино Тренто на Матей Казийски.
Финалите ще се играят до три победи на единия от двата тима, а първата от петте възможни срещи ще се излъчи на 1 май от 19:15 по MAX Sport 2. Преди и след двубоя ще бъде излъчено коментарно студио, като първото ще започне 30 минути преди срещата. Втората среща ще се изиграе на 4 май, а третата на 7 май. В случай че нито един от двата отбора не спечели и трите мача, ще се изиграят още две срещи – на 10 и 14 май.
Миналогодишният шампион Лубе Чивитанова се класира за финалите след победа над сензацията на сезона в SuperLega – отборът на Минало с 3-1 гейма. Звездата на срещата беше българинът Александър Николов, който направи пореден силен мач в италианското първенство – 21 отбелязани точки, сред които и победната точка след перфектно изпълнен сервис.
Лубе Чивитанова е сред най-титулуваните отбори в италианската волейболна лига със седем трофея (2005-2006, 2011-2012, 2013-2014, 2016-2017, 2018-2019, 2020-2021, 2021-2022) и през следващата седмица ще се опита да стане едва третият тим, спечелил четири последователни титли. Това е и шестото поредно участие във финалите за действащите шампиони.
В другия полуфинал Тренто с ветерана Матей Казийски успя да победи Пиаченца и да избегне нов забележителен обрат от страна на своя противник. След като спечели първите два мача от полуфиналната серия, Тренто даде шанс на Пиаченца да изравни, за да се стигне до пети мач от серията, който сребърният медалист от Световното клубно първенство по волейбол спечели с 3-1 гейма.
Победата на Тренто ги класира за финалите в SuperLega за първи път от сезон 2016-2017, когато заеха второто място. Това ще е деветият път, в който отборът ще се бори за волейболното Скудето. Тимът от Северна Италия ще се опита да спечели петата си национална титла (2007-2008, 2010-2011, 2012-2013 и 2014-2015).
Това ще са четвъртите финали, в които Лубе Чивитанова и Тренто ще спорят за титлата. Действащите шампиони спечелиха през сезон 2011-2012 и 2016-2017, а Тренто записа успех в кампанията през 2012-2013.








Каква е разликата между страх и тревожност и как да се преборим с тях?
Пълнолуние в Козирог носи стабилност и нови възможности за 3 зодии
Белгород под обстрел: Жертви и ранени след масирани удари
В "България сутрин" на 28 юни от 9:30 часа: Как ни помага AI и прави ли грешки?
Татарова: Разбрах от медиите, че съм освободена от поста
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Иън Гари обясни защо подписа с Еди Хърн: Искам повече хора да знаят кой съм
Майлс Симсон: Победата в SENSHI Grand Prix би означавала всичко за мен
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита